Ev ve çatı faresi ilaçlama

Zeytinburnu böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışı ile çevredeki tüm böcek ve fare çeşitlerine karşı olduğu gibi ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Ev ve çatı faresi, siyah ve kahverengi renkte, uzun kuyruklu, vücuduna göre büyük kulakları ve gözleri olan canlılardır. Kuyruk boyları kafalarından ve vücutlarından daha büyüktür. Çok iyi bir tırmanıcı olduğu için istediği her alana rahatlıkla ulaşabilir.

Genellikle kişisel veya toplumsal alanlara duvarlardaki boşluklardan, ağaçlardan ve saçaklardan sızar. Keskin, güçlü dişlere sahip olduğundan yaşam alanları içinde birçok maddi ve manevi sorunlara yol açabilir. Özellikle kablo, tekstil ürünü, mobilya ve dolapları kemirir.

Yaşadığı alanlardan taşıdığı virüs ve bakterileri, açıkta bulunan besinlerin üzerine konaklayarak bırakır. Bu durum sonucunda ise kişilerde birçok bulaşıcı, kalıcı ve hatta ölümcül hastalıklara sebebiyet verir. Yaşam alanlarınız içinde herhangi bir fare türü ile karşılaştığınızda sağlığınız için kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel firmalardan alınacak olan ilaçlama hizmetleri ile kesin çözüme ulaşabilir. Evlerde bulunan yiyeceklerin yanı sıra ölü ve canlı böcekleri de tüketir. Birçok olumsuzluğa neden olan ev ve çatı faresi insanları da kemirir.

Kemiksiz ve elastik bir yapıya sahip olduğu için istediği her alana rahatlıkla ulaşabilir. Senede 4 ve 6 defa doğum yapabilen bu canlı 1 yılda ortalama olarak 40 adet yavru dünyaya getirir. Ev ve çatı farelerinin ömrü ortalama olarak 1 yıldır.

Zeytinburnu böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince onaylı, insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ilaçlama ekibimizin şikayetçi olunan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından ev ve çatı ilaçlama uygulamasına geçilir. Uygulama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre ev ve çatı faresi türüne rastlanmaz.

Sizde kişisel veya toplumsal yaşam alanlarınız içinde bu canlı türünden şikayetçiyseniz Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Kakalak böceği ilaçlama

Zeytinburnu böcek ilaçlama firması olarak yıllardan beri vermiş olduğumuz en kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışımızla dünya üzerindeki tüm haşere çeşitlerine karşı vermiş olduğumuz hizmet kakalak böceği ilaçlama uygulaması için de geçerlidir. Kakalak böcekleri hamam böceğinin bir alt türüdür. Aynı zamanda dünya üzerinde en hızlı üreyen canlılar arasındadır. Dişi bir kakalak böceği yılda ortalama 30.000 adet yumurta bırakabilir. Hatta bazı türleri yaşamları boyunca 1 milyon yumurta bırakabilir. Kakalak böceklerinin yaşam alanları oldukça pis ortamlardır. Bu nedenle vücutlarında taşıdıkları virüsleri insanların yaşam alanlarına taşıyarak birçok kalıcı ve bulaşıcı hastalığa sebebiyet verir. Bunlar; verem, astım, dizanteri, gıda zehirlenmesi, antrax, alerjik reaksiyonlar, hepatit ve mantardır. Bunlar ölümcül sonuçlar da doğurabilir.

Kakalak böcekleri genellikle nemli ve sıcak ortamda yaşamayı sever. Kişisel alanlarda ise özellikle mutfak ve banyoları tercih eder. Aynı zamanda bu alanlardaki kanalizasyon ve su boruları, parke ve duvar çatlakları, kırık ve çıkıklar tamir edilmezse kakalak böceklerinin barınma alanları haline gelebilir. Kakalak böcekleri günde ortalama 20 saat yuvasından çıkmadan uyur. Zor yaşam koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. 30 gün boyunca açlığa dayanıklıdır ve beyinleri bacak kısmında olduğundan kafası kopsa bile 1 hafta boyunca yaşamını sürdürebilir. Günümüzde evrim geçirmemiş nadir canlılar arasındadır.

Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamız kakalak böcek ilaçlaması uygulamasını son derece titizlikle yürütmektedir. Alanında deneyimli uzman ekibiyle birlikte ilaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğü ve böceğin direnci tespit edildikten sonra kakalak böceği ilaçlama uygulamasına geçilir. Kakalak böceği ilaçlama uygulamasında genellikle kokulu sıvı ilaçlama tercih edilir. Böceğin aynı periyot halinde bıraktığı yumurtalara yapılacak olan ilaçlama etki etmez. Yumurtalar 20. günün ardından yapılacak 2. ilaçlama ile yok olur.

Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş insan ve çevredeki diğer hayvan çeşitlerine karşı zararsızdır. Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda kakalak böceğinden şikayetçiyseniz Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böceği ilaçlama ile ilgili bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Farelerin insan hayatına zararları

Sıçangillerden; sıçandan ufak, küçük vücutlu, sivri çeneli, uzun bıyıklı ufak ve kara gözlü, kemirgen bir memeli hayvan olan fare geçmişten beri hiçbir toplum tarafından sevimli karşılanmaz. Görüntüsünün dışında insanlığa verdiği zararlar da bu durumu tetiklemiştir. Kemirgenler ailesinden gelen bu canlının adı tarihte ‘Kara ölüm’ diye bilinen ve Avrupa nüfusunun üçte birini yok etmeye yeten ‘veba’ hastalığıyla kirlenmiştir.

Yaşadığı pis ortamlardan taşıdığı bakteri, virüs ve parazitleri daha sonra girdiği alanlara dışkı, salya ve ayak izi yolunla bulaştıran kemirgenlerden kurtulmak bir hayli meşakkatlidir. Fiziksel özelliklerinden dolayı çok hızlı hareket etme yeteneğine sahip olduklarından ve bulaşıcı hastalıklara sebebiyet verdiklerinden insan eliyle yakalanma ihtimalleri zor ve bir o kadar zararlıdır.

Birçok türü bulunan farelerin ülkemizde en sık görülen cinsleri ise ev ve çatı faresi, lağım faresi (sıçan) ve tarla faresidir. Herhangi bir ortamdaki en küçük deliklere bile girebilecek fiziksel özelliklere sahip bu canlıların duyu organları arasında en çok koku algıları gelişmiştir. Tüketim bakımından seçici olmadıkları için açıkta kalan herhangi bir gıdaya temas etme, koklama ve yeme ihtimalleri çok yüksektir. Öyledir ki sevdiği bir besini görmese dahi koklayarak kolaylıkla bulabilir.

Genellikle kirli, karanlık alanları tercih eden fareler kanalizasyon akıntılarının, lağım borularının olduğu yerlerde gezer. Bunun dışında verimli ve ekili tarlaların içinde gezerek taşıdıkları her türlü bakteriyi meyve, sebzelere bulaştırır ve verimi düşürürler. Evlere ve iş yerlerine sızan kemirgenler ise her türlü mobilya, ahşap eşya ve gerekli evrakları kemirmede ustalaşmıştır.

Her zaman için farelerin yaşam alanlarınıza girmesini beklemeden müdahale etmek kendinizi ve çevrenizdeki insanları bu canlılara karşı korumak sağlığınız için en büyük tedbir olacaktır.

Özellikle büyük şehirlerde gereksinimi artan bu duyarlılıkla ilgili İstanbul fare ilaçlama konusunda çok iyi bir durumdadır. Bulunduğunuz il veya ilçe ilaçlama hizmetleri ile bu hizmeti rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış gerekli izin ve belgelere sahip fare ilaçlama firmalarından gelen uzman ekipler tarafından titizlikle yürütülen ilaçlama sonrası ortada hiçbir şikayetiniz kalmayacaktır.

Kalorifer Böceği ile Mücadele

Kalorifer böceği ile mücadele Zeytinburnu Böcek İlaçlama ile çok kolay. Böcek ilaçlama firmamız ile bu sorunları garantili ilaçlama yöntemlerimizle hallediyoruz. Öncelikle kalorifer böceği ile ilgili bir takım bilgiler edinelim;

 • Kalorifer böceği hamam böceği türündendir,
 • Diğer böcekler gibi yumurtlayarak çoğalırlar, en çok üreyen böcekler arasındadırlar,
 • Yılda en az 30.000 adet yavru yapmaktadır,
 • Dişi kalorifer böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşırlar ve yumurtalar 45 günde olgunlaşır,
 • Kalorifer böcekleri sıcağı sever,
 • Ömürleri ortalama 1 yıldır,
 • Kalorifer böcekleri insanlara ve hayvanlara doğrudan saldırıda bulunmazlar,

Bu özellikler sizi kalorifer böceğiyle ilgili az çok aydınlatmıştır. Kalorifer böcekleri çok hızlı ürediklerinden dolayı ve dayanıklı bir haşere olduklarından dolayı muhakkak suretle kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.  Kalorifer böceklerinden kurtulmanın en iyi yollu biraz önce bahsettiğimiz gibi kendi müdahaleniz haricinde böcek ilaçlama uygulamalarıdır. Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması sizleri karşılaştığınız bu durumdan kurtulamaya yetecektir. Zeytinburnu Böcek İlaçlama firmamızla garanti böcek ilaçlama uygulamaları hizmeti vermekteyiz. Buna geçmeden önce kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımıza nasıl girdiklerinden bahsedelim.

Kalorifer Böcekleri Eve Nasıl Girerler?

Kalorifer böcekleri eve nasıl girerler? Sorusunu açıklamaya başlayalım. Kapı aralarından, kalorifer borularından ve pencere aralarından yaşam alanlarımıza girerler. Karşılaştığımız hamam böcekleri karşısında muhakkak profesyonel bir müdahale almamız gerekir.

 • Kendi ilkel yöntemlerimizle yapacağımız böcek ilaçlama yöntemleri bizlere hiçbir şekilde katkı sağlamayacaktır. Aynı zamanda bu durumu daha fazla kötüye götürmemizi sağlayacaktır.

Kalorifer böcekleri gündüzleri aktif olmadıkları için geceleri ortaya çıkarlar. Bu da sizin onların varlığından haberinizin olmamasını sağlayabilir. Ve dolandıkları o karanlık alanda toz ve kiri üstlerinde barındırdıkları için her türlü mikrop ve pislikleri insanlara bulaştırabilirler.

Kalorifer Böceğiyle Mücadele

Kalorifer böceğiyle mücadelenin böcek ilaçlama ile olacağını biliyorsunuz. Şimdi gelelim kalorifer böceği ilaçlama yönteminin ne olduğuna. Kalorifer böcekleri sıvı ilaçlama ya da jel ilaçlama kullanılarak yok edilir. Bu haşerelerin çok görüldüğü alanlar iki ilaçlama türün de kullanılabilir. Yalnızca bu ilaçlamaların çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ve yalnızca profesyonel bir müdahale yapılmalıdır. Ve bu ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.

 

Danaburnu İlaçlama

Danaburnu İlaçlama

Danaburnu İlaçlama toprağa uygulanan bir ilaçlama sonucu gerçekleşir. Danaburnu ile mücadele etmek durumunda kalan kişilerin nasıl bir haşere ile karşı karşıya kaldıklarını anlamalarına yardımcı olacak danaburnu özelliklerine bakacak olursak;

 • Danaburnu böceği toprak içlerinde yaşayan ebatları 3,5 ila 4 cm boyunda, eklem bacaklı yapılı bir böcektir.
 • Toprak altında yaşayan bir tür olduğu için bitkilerin genç kökleri ile ekinlere ciddi zararlar verebilen bir haşeredir.
 • Danaburnu böcekleri genellikle siyah ya da kahverengi tonlarındadır. Özellikle yağışlı havaların ardından toprak yüzeyine çıkan danaburnu, hem toprak altında, hem de toprak üstünde beslenebilen bir özelliğe sahiptir.
 • Oldukça güçlü ağız ve burun yapısı olan danaburnu böceği, özellikle yumuşak topraklarda yaşamayı sever.
 • Danaburnu böcekleri çıkardıkları gürültülü seslerle oldukça kolay fark edilebilir. Hem etçil hem de otçul olarak beslenebilen bu böcekler, solucan ve toprakta yaşayan diğer canlılar ile de beslenebilmektedir.

Danaburnu ilaçlama operasyonunun yanı sıra Türkiye’de görülen tüm haşerelere modern teknikler ile meydan okuyan firmamız bir telefon uzağınızdadır.

Danaburnu İle Mücadele

danaburnu3

Danaburnu İle Mücadelede uygulanan amatör ve bireysel yöntemlerin kesinlikle fayda etmediği iyi bilinmelidir. Toprağın 25-30 santimetre kadar derinine inebilen danaburnu ilaçlama işleminden çoğunlukla etkilenmez. Bu nedenle yapılacak her türlü ilaçlı müdahalenin ve ekibin profesyonel olması gereklidir. Danaburnu ilaçlama, zirai ilaçlamalar konusunda yetkinliğe sahip, profesyonel ilaçlama hizmeti veren firmalar tarafından yapılmalıdır. İlaçlama yapacak firmanın hem Tarım Bakanlığından hem de Sağlık Bakanlığından onayı olmalıdır. Danaburnu ilaçlama bahçe, sera gibi alanlarda olacağı için ekibin ev, ofis gibi kapalı alanlardaki ilaçlamaları dışında açık alan ilaçlamalarında da uzman olması gereklidir.

Danaburnu Zararları

danaburnu2

Yumurtlayarak üredikleri için kendilerine ait larvalarını bitkilerin köklerinin arasına bırakarak, genç köklerin kurumasına ve ölmesine neden olmaktadır. Danaburnu kırsal alanlarda sıklıkla karşılaşılan haşerelerdendir. Tarlaya ekin eken vatandaşların şikayetçi olduğu danaburnu ilk baharın gelmesi ile kendini gösterir. Bitki ve besinler için tehdit unsuru haline gelen danaburnunun zararlarını en aza indirmek doğru yöntemler ile mümkündür. Yavru danaburnu böcekleri de beslenmelerini sağlamak için ekili dikili alanlar üzerinde yetiştirilen meyve, sebze gibi ürünlere zarar vermeye başlarlar. Toprak içlerine yaklaşık 15-20 santimetre derinliğinde delikler açarak ilerleyen danaburnu böcekleri, gündüzleri toprak altında yaşarken geceleri ise toprak üzerinde beslenmesini sağlar. Bu esnada da bir çok ekine zarar verir.

 

 

Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Böceklerden nasıl kurtulurum diyorsanız bunun çok da basit olduğunu söylemek doğru olmaz. Böceklerin eve girişleri çok nedenli olabilir. Dışarıdan getirdiğimiz eşyalar üzerinden, lavobolar ve tuvaletlerden, pencerelerden ve kapı altlarından evimize giriş yapabilirler. Bunun dışında evin dışında bahçelerde ve tarlalarda da böceklerden kurtulmak zorunda kalacağımız pek çok durumla karşılaşabiliriz.

Böcekler arazilere bile yok edebilen varlıklardır ve taşıdıkları mikroplarla insanlara da çeşitli hastalıkları taşıyarak ciddi ölümcül hastalıklara neden olabilirler. Örneğin evde bir kedi bulunuyorsa ‘kara Fatma’ diye tabir edilen böcek türünü sever ve bulduklarını yerler, bu da en azından o tür böcekten kurtulmanızı sağlayabilir. Ama böcekler den kurtulmak için en kesin çözüm böcek ilaçlama yöntemleridir. Bunlar da kendi içlerinde farklılık gösterir.

Böceklerden Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Böceklerden kurtulmanın doğal yolları nelerdir? Diye soruyorsanız yazımız sizlere yardımcı olacaktır. Böceklerden kurtulmanın doğal yolları çok rahatsızlık veren istilaların dışında tercih edilebilir.

 • Evinizi limonlu temizlik malzemeleriyle temizlemeniz böceklerin kaçmasını sağlayabilir, çünkü böcekler limondan kaçarlar.
 • Lavanta yağı böceklerin sevmediği bitkisel bir üründür ve evinizde kullanabileceğiniz lavanta yağlı oda spreyi de böceklerin evinizden uzaklaşacağını sağlayacaktır.
 • Kekik bitkisi de böceklerin sevmediği bitkiler arasındadır. Evde bu bitkiyi yetiştirmeniz de böceklerin uzaklaşmasında katkı sağlayabilir.

Böceklerden kurtulmak için alınabilecek en doğru tedbir profesyonel bir kadro ile çalışmaktır. Firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sizlerin hizmetindedir.

Zararlı Haşere Türleri Nelerdir?

Zararlı haşere türleri neredeyse saymakla bitmez. Mite, salyangoz, tatarcık, gümüş böceği, yaban arısı, eşek arısı, çekirge, tahtakurusu, sinek, çıyan, akrep gibi sayarak bitiremeyeceğimiz böcekler çok olduğu kadar zararları da çoktur. Bu haşerelerin evimize bahçemize girmesi muhtemeldir. Âmâ korkulacak bir şey yoktur, yapılması gereken asıl şey güvenilir bir böcek ilaçlama firmasına güvenmektir.

Zeytinburnu Böcek İlaçlama verdiği hizmetler karşılığında güzel geri dönüşler almış tercih edilen güvenilir bir firmadır. Havaların da ısınmasıyla fare ve böceklerin daha sık görülmesi ve yayılmasının kolay olması nedeniyle böcek ilaçlamalar zorunlu hale gelir. En garanti yöntem olan böcek ilaçlama yöntemiyle de böceklerle mücadele çok daha az yoruculukta ve kesin çözümlü olacaktır. Böcek ilaçlama fiyatları konuma, büyüklüğe ilaçlama türüne göre değişiklik gösterebilir.

Zeytinburnu Böcek İlaçlama sizleri her konuda aydınlatabilecek ve samimiyetle kesin çözümlere götürecektir. Memnuniyetle geri dönüşleriniz sonrası tekrar etmesi durumda başvuracağınız aynı noktanın biz olacağımızın garantisini vermek çok da fazla olmaz.Her şekilde bilgilenmek ve destek almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

Fare İlaçlama

Fare taşımış olduğu mikrop, bakteri ve virüsler nedeniyle çok sayıda hastalığın habercisidir. Zararlı fare türlerinde kurtulanın en doğru ve etkili yolu ise fare ilaçlama hizmeti almaktır. Ancak alacağınız hizmetin kalitesi oldukça önemlidir. Böylece sağlıklı yöntemlerle fareler bulunduğunuz alanlardan arındırılarak dezenfekte olabilir.

Farenin Zararları

Farenin insanları ısırması veya tırmalaması sonucu farelerden insanlara önemli hastalıklar bulaşabilmektedir. Aynı zamanda farenin bulunduğu alana salya ve dışkı bırakması da bu hastalıklarda etkendir. Fareler insanların yaşam bölgelerinden daima uzak durması gereken canlılardır. Kemirgen olan fare türleri etrafında yer alan eşyalara ve materyallere de oldukça zarar vermektedir.

Fare türlerinden bulaşan hastalıklar;

Farelerin tarihten günümüze kadar insanlar üzerinde neden olduğu hastalıklar vardır. Örneğin; Orta Çağ’da veba salgının yayılma nedeni farelerdi. Farelerin kalıtsal hastalıklara neden olmasının çok daha ötesinde hayati risklere neden olduğunu düşündüğümüzde fare ile mücadele etmenin aslında birçok hastalığa karşı direnç kazanmamız olduğunu söylemek isteriz.

  • Veba gibi ciddi bir hastalığın yanı sıra verem ve sıtma rahatsızlıklarının baş nedeni olan farelerden kurtulmak için profesyonel destek almanız şarttır.
  • Zira parazit hastalıklar ve tifüs rahatsızlığından kurtulmanın da bir yolu yine fareleri yok etmektir.

Farenin zararları insanların yaşam kalitesini ve sağlığını daima olumsuz olarak etkilemektedir. Yiyecek bulmak için insanların bulunduğu ve yiyecek ürettiği ortamlara sıkça girmeye çalışan fare türlerine karşı mutlaka önlem alınmalıdır. Fırın, lokanta, yiyecek deposu, kiler gibi alanlarda fare türlerinin bulunması oldukça zararlıdır. Bu gibi alanların fare ilaçlama uygulamaları periyodik olarak uygulanmalıdır. Bakanlık kararıyla yiyecek üretimi ve satışı gerçekleştiren kurumların periyodik ilaçlama zorunlulukları bulunmaktadır. Aksi durumlarda bu gibi kuruluşların kapatılma cezası bulunmaktadır.

Fare ilaçlama firmaları arasında en güvenli periyodik ilaçlama uygulamalarını gerçekleştiren servislerimiz, gerçekleştirmiş olduğu uygulamaların sonunda resmi evraklarını hazırlayarak işletme sahiplerine teslim etmektedir.

En Çok İlaçlaması Yapılan Fare Türleri;

En çok ilaçlaması yapılan fare türleri;

  • Lağım faresi,
  • Fındık faresi,
  • Çatı faresi,
  • Tarla faresi,
  • Ev faresi,
  • Pamuk faresi,
  • Orman faresi,

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele doğru takdirde uygulandığı zaman farelerden kısa zamanda kurtulmanızı sağlamaktadır. Fare ilaçlama tekniklerimiz Sağlık Bakanlığınca onaylıdır. Kapalı ve açık alanların uygulamaları mekan ayrımı yapmadan uzman ilaçlama personellerimiz tarafınca başarıyla tamamlanmaktadır. Dilediğiniz zaman firmamıza ulaşarak 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?

Fare istasyonu ne işe yarar? Fare istasyonu nedir? Fare kısaca tüm kemirgen türlerinin güvenle kontrol altına alınması konusunda geliştirilen, ortalama boyutu 25 cm civarında olan, plastikten yapma, sağ ve sol taraflarında daire biçiminde tünel kapısı olan ve içinde farelerin hoşuna giden zehirli gıdalardan oluşan uygulama yöntemi adına fare istasyonları diyoruz. Fare istasyonu işlevi ve kurulumunun mucizevi faydası sayesinde fareleri yaşam alanlarınızdan tamamen çıkartıyoruz.

elit-Fare-istasyonu-ne-ise-yarar

Elit Fare İlaçlama A

elit-Fareler-kac-tane-dogurur

Elit Fare İlaçlama B

elit-Fare-nasil-yakalanir

Elit Fare İlaçlama C

 

 

 

 

 

Fare istasyonlarının temel amacı fareleri bu hoş koku vasıtası ile dışarı çıkartmaktır. Fare istasyonlarının kurulumları dışarıda belli aralıklar göre ve farelerin yoğunluğuna göre şekillenmektedir. Fare istasyonlarının kurulumu gerçekleştikten sonra, yuvalarında hoş kokulara dayanamayan fare, istasyona doğru yönelerek zehirle temas eder. Kısa bir süre sonra zehir etkisi ile susamaya başlayan fare yuvasından çıkar ve dışarıda delice su aramaya başlar. Su ile buluşan fare daha yuvasına dönmeden orada 10 saniye gibi kısa bir sürede ölümü gerçekleşir. Fare istasyonlarına ilişkin ilaçlama firmamızı 7/24 arayarak uygulamayı satın alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

Akreplere Ölümcül Gazap

Akreplere ölümcül gazap yaşatmak için çeşitlik ilaçlara gereksinim duyulmaktadır. Akrep bildiğimiz üzere insanı ölüme kadar götürebilecek kadar tehlikeli bir canlıdır.  Avlarını sokarak zehirleyip etkisiz hale getiren akreplerle mücadele, tek başına yapılmaya çalışılırsa olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir, ölüme kadar gidebilecek bir sonla bitebilir bir hal alma ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle akrep ilaçlama yöntemleri konusunda uzman kişilerden yardım almak en mantıklı karar olacaktır. Özellikle yaz aylarında kendisini gösteren bu haşerelerin bazıları, 20 santimetreye kadar uzun olmakla birlikte aynı zamanda tehlikeli bir durum da arz etmektedir.

Zeytinburnu Böcek İlaçlama diğer haşereler ve ayrıca akrep konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir. Böylesine tehlikeli bir canlıya karşı profesyonel yardım almak en mantıklı çözüm olacaktır. Akreplerle savaş, profesyonel yardımı almadan yapılamaz. Evlerde, işyerlerinde, herhangi bir özel alanda, böyle bir problemle karşı karşıya kalınırsa mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır.

Akreple Nasıl Savaşıyoruz?

Akreple nasıl savaşıyoruz konusunda deyinecek olursak, bu bağlamda, akrep ilaçlama  konusunda kurumumuzun yöntemini ifade etmek için çeşitli aşamalar şeklinde izah etmemiz gerekir;

 • İlaçlama yapılacak alan ilaç uygulanabilmesi için hazır duruma getirilir.
 • İnsanlar ilaçlama yapılacak bölgeden uzak tutulur. Özellikle çocuklar konusunda daha da titiz davranılır ve bölgeden uzaklaşmaları sağlanır.
 • Besinlere ilaçların etki etmesi neticesinde olumsuz sonuçla bir karşılaşmamak için -zarar görmemesi için- üstü kapatılacak şekilde muhafaza edilir veya uzaklaştırılır.
 • İşlem sonrası ilaçtan dolayı oluşan kokunun dağılabilmesi için iki saaat süresince işlem yapılan alan havalandırılır.

Akrep Nasıl Yenilir?

Akrep nasıl yenilir konusunda, birçok uzman firma bu alan üzerine yoğunlaşmıştır. Akreplerin son derece dayanıklı bir yapıda olduğu bilinmektedir. Hatta kullanılan bazı ilaçlara tepki bile vermediği gözlemlenmiştir. Bunun için firmalar yeni ilaçlar geliştirilmesi, yeni çözümler bulunması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda sadece akreplere karşı özel olarak geliştirilen metotlar türemiş ve uygulanmaya konmuştur. Akrep ilaçlama, diğer ilaçlama türlerinden farklı olarak püskürtme yöntemi aracılığıyla kokulu ilaçlama sistemi metoduyla yapılmaktadır. Bahsedildiği üzere kurumların bile başa çıkmakta zorlandığı, yeni çözümler türetmeye çalıştığı, akrepten kurtulma yolları konusunda amatör olarak kesinlikle müdahale edilmemelidir. Zeytinburnu Böcek İlaçlama, akrep veya tüm haşereler konusunda uzman çalışanlarıyla 7/24 hizmet sağlamaktadir. İstediğiniz saatte arayabilirsiniz.

 

 

Fare İle Mücadele

Bir kentin büyümesi, içinde yaşayan insan sayısının artması, dolayısıyla da yerleşim yerlerinin çoğalması, doğal yaşamla şehir yaşantısının birbirine karışmasına sebep olmaktadır.  Şehirleşme bilinciyle kent yaşam tarzını benimseyen insanlar, bu halin getirdiği olanakların yanında sorunlarla baş başa kalmaktadır. Şehir yaşantısı içerisinde kendisine yer bulmakta zorlanan fare gibi canlılar, insanların yerleşim bölgelerinde varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Bu durumu özellikle sürekli genişlemeye açık konumda olan İstanbul özelinde birebir görmekteyiz. Müdahale edilmediği sürece bu problem, olumsuz sonuçları beraberinde getirmeye devam edecektir.

Fareler tahıl, meyve, ot gibi evlerde, yaşanılan bölgelerde bulunabilecek besinlerle beslenirler. Böyle olması da farelerin tarlalara, evlere dadanarak insanların yaşam alanlarına zarar vererek, üretimlerine veya besinlerine ortak olabileceği sonucunu doğurmaktadır. Farelerin ikamet edilen yerlerde, sadece besin kaynaklarına değil insanlara da zarar verebileceği unutulmamalıdır.

En Sık Karşılaşılan Fare Türleri

Farelerin de yaşam alanlarına göre çeşitlilik gösteren türleri vardır. Bu türlerin bilinmesi müdahale açısından önem arz etmektedir. En sık karşılaşılan fare türlerinden ikisi, fındık faresi ve lağım faresidir.  Fındık faresi, genelde evlerin mutfaklarında, kilerlerde ortaya çıkan besinleri kemirerek hastalık bulaştırmaya sebep olabilecek fare türüdür. Lağım faresi ise, genelde apartman bodrumlarında, çatılarda yaşayan kemirgen yapısı sebebiyle zarar verebilecek türden farelerdir.

Siz de herhangi bir yerde böcek ve fare sorunu yaşıyorsanız, firmamıza ulaşarak tüm bu zararlı canlılara karşı bir mücadele başlatabilirsiniz. İlaçlama ekipleri ve müşteri hizmetleri insanların sağlığı ve güvenliği adına kesintisiz olarak 24 saat sizin hizmetinizdedir. İlaçlama uygulamalarımız Zeytinburnu’nun tüm mahallelerinde ekonomik fiyattadır.

Fare İlaçlamanın Önemi

Farelerle amatör yöntemlerle mücadele etmek tavsiye edilen bir çözüm yolu değildir. Bu konuda profesyonel yardım almak, oluşabilecek zararlardan en kısa sürede kurtulmak anlamına gelmektedir. Unutulmamalıdır ki, fareler insanlara hastalıklar bulaştırabilecek, yaşam alanlarına, üretim araçlarına zarar verebilecek türden canlılardır. Bu konuda mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Kurumumuz, bu doğrultuda müşterilerine 7/24 saat süresince uzman kişilerden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir. Herhangi bir saatte arayarak yardım almak istediğiniz konudaki sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.

 

Böcek İlaçlamada Profesyonellik Şart!

Böcek ilaçlamada profesyonellik şart! Neden mi? Çünkü haşereler sizin zannettiğinizden çok daha tehlikeli bir hal alabilirler. Örneğin etrafınızda sizlere saldırmadan dolaşan bir hamam böceğini düşünelim.. Herkesin hayatında defalarca karşılaştığı hamam böceği ile mücadele etmek için başvurduğu yollar vardır. Bu başvuru yöntemlerinin bulunma yerleri farklı olsa da hepsinin ortak bir özelliği vardır. O da kesinlikle faydasız olduklarıdır! Aktarlara giderek çeşitli bitkisel otların karışımdan haşere türlerine çözüm bulmaya çalışanlardan tutun da dışarıda Sağlık Bakanlığı izni almadan satılan sahte böcek ilaçları kullanan kişilere kadar süren bir mücadele girişimi başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. İşte tam da bu nedenle böcek ilaçlamada profesyonelliğin şart olduğunu anlarız. Modern böcek ilaçlama tekniklerinin ve işini özveri ile yapan personellerin bir araya gelerek yapmış oldukları böcek ilaçlama operasyonundan başarı ile ayrılacaktır. Çalıştığınız firmanın kalitesinden emin olmak için iyi bir pazar araştırması yapmanız yeterli olacaktır.

Çalıştığım Firmanın Kalitesini Nasıl Anlarım?

Çalışılan firmaların kalitesi haşere ile mücadelenin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Fakat birçok vatandaşımız bu konuda nasıl hareket edeceğini daha doğrusu en iyi firmayı nasıl tercih edeceğini bilmemektedir. Birkaç küçük ayrıntı ile profesyonel firma seçimini yapmanıza yardımcı olacak unsurları bir araya getirecek olursak;

 • Böcekleri etkisiz hale getirebilmek için en önemli kıstasımız böcek ilaçları olacaktır. Bu ilaçların Sağlık Bakanlığından onaylı olması şarttır.
 • Böcek ilaçlama işlemini gerçekleştirecek kişilerin bu konuda gerekli deneyime sahip olması gerekir. Personellerin eğitimli olması bu bağlamda önemlidir.
 • İlaçlama operasyonuna takılan personellerin gerekli tüm teçhizatları kullanması işindeki uzmanlığı anlamanızda önemlidir.
 • Firmanın hizmet öncesinde olduğu gibi hizmet sonrasında da müşterileri ile devamlı irtibat halinde kalması gerekir.

Vatandaşların yılların tek tercihi olan Zeytinburnu Böcek İlaçlama servisimiz tüm kıstasları eksiksiz bir şekilde bünyesinde taşımaktadır. Hizmetimizden faydalanmak için bizleri aramanız yeterlidir.

Böcek İlaçlama Fiyatlarını Nasıl Öğrenirim?

Haşere sorununda önemli ayrıntılardan biri de böcek ilaçlama fiyatlarının ne kadar olduğudur. Manevi kayıpların yanında maddi zarara da uğramak istemeyen vatandaşlarımızın akıllarındaki sorulara yanıt bulması bağlamında ücretlendirme işleminde 2 sorunun yanıtı önemlidir. Bunlar;

 1. Yaşamış olduğunuz yerin büyüklüğü metrekare cinsinden ne kadardır?
 2. Yakınlarınızda çıkan haşerenin türü nedir ve ne yoğunluktadır?

Aldığımız yanıtların ardından ekonominize uygun olacak böcek ilaçlama fiyatları ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.