Akrepler Kabusunuz Olmasın!

akrepler-kabusunuz-olmasin

Akrepler kabusunuz olmasın! Sadece bir kabus ile sınırlı kalmayan yanlış müdahale sonucunda insanların yaşamlarını kaybetmelerine neden olan akreplere karşı dikkatli olmakta fayda var. Sürüngen bir yapıya sahip olan akrepler her zaman insanlar üzerinde bir endişeye neden olmuştur. Genellikle akrep sokması vakaları ile adını duyuran bu haşerenin aslında bilmediğiniz birçok özelliği bulunmaktadır. Akrep ile mücadele etmek için hakim olmanız gereken özellikler genel olarak şu şekildedir;

  • Öncelikle akrepler tek başına yaşayan haşerelerden değildir. Yanında mutlaka bir eşi bulunmaktadır.
  • Arkalarında bulunan kuyrukları ile avlarına sinsice yaklaşır ve anlık bir hareket ile sokarak kanlarını emer.
  • Bir akrebi yok etmek zannedildiğinden daha zordur. Zira buz dolu bir kabın içinde 1 ay dondursanız dahi çözüldüğünde yaşamaya devam edecektir.
  • Zehirli bir yapıya sahip olduğu için saldırısına uğrayan kişilerin hayatlarını kaybetmelerine neden olabilir.

Evet, diğer haşerelerden en önemli farkı ölümcül risklere neden olmak olan akrep ile mücadele etmeye girişmek birçok sorunu beraberinde getirebilir. Yanlış bir müdahale sonucunda saldırısına uğradığınız akrepten kurtulmanın kesin yolu profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden geçmektedir.

Akrep Sokmasına Dikkat!

Akrep sokmasının nasıl bir etkiye sahip olduğunu biliyor musunuz? O küçük kuyruğu ile insanları soktuğunda yarattığı etki gücü inanılmaz bir boyuttur. Bu konuda maalesef deneyim yaşamış ya da bu haşereyi yakından tanıyan kişilerin vermiş olduğu bilgilere bakacak olursak akrep sokması 1000 arının aynı yeri aynı anda sokması ile eşdeğerdir! Okuduğunuz gibi benzetme korkunç fakat gerçek… Hayatınızın en kötü deneyimlerinden biri olacak akrep sokmasına maruz kaldı iseniz yapmanız gereken birkaç küçük detay hayat kurtarıcı olabilir. İşte o detaylar…

  • Akrep ile karşılaştığınızda soğukkanlı durmanın zor olduğunu biliyoruz. Fakat sakin olmak şart!
  • Saldırıya uğrayan yeriniz çok acıyabilir ancak zehrin vücudunuzda daha fazla hareket etmesini engellemek için sabit bir şekilde durmanız önemlidir.
  • Buz tedavisi ilk yardımların olmazsa olmazıdır. Bu durumlar akrepler için de geçerlidir. Sorunlu bölgeyi soğuk buzun etkisinde en az 15 dakika bekletin.

Bu ilk yardımların ardından yapmanız gereken ayrıntı ise derhal bir Sağlık Kuruluşu’na gitmektir. Uzman hekimlerin kontrolünde akrep sokması vakası tehlikesi geçirilebilir.

Bizlere 24 Saat Ulaşabilirsiniz

Tek haşere sorunu haşereler mi? Maalesef hayır… Doğada binlerce türü bulunan ve istisnasınız her biri insanlara zarar veren haşerelerden sizleri kurtarmak için bu yola çıkmış şirketimiz sektörde 20. Yılına giriyor. Haşere ve kemirgenin türü fark etmeksizin her zaman yanınızda olan firmamıza günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir