Böceklerin Zararları Nelerdir ?

boceklerden-kurtulma-yollari

Böceklerin zararları nelerdir? Böcekler dünya üzerinde hayvanlar aleminin yüzde 90’ını oluşturan ve en kalabalık türe sahip olan canlılardır. Böcekler çok hızlı çoğaldıklarından dolayı nesillerinde tükenme, sayılarında azalma gibi durumlar söz konusu değildir. Doğa için yararları olsa da bu haşereler insan sağlığına ve diğer canlılara da oldukça olumsuz etki etmektedir. Her bir tür için geliştirdiğimiz böcek ilaçlama yöntemleri sayesinde etkisiz hale getirdiğimiz haşereler toplum düzeninde yeri olmayan canlılardır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından destek alınarak yapılan bu operasyonlardan faydalanmak için destek hattımızı günün 24 saati arayabilirsiniz.

Böceklerin İnsan Sağlığı Üzerindeki Zararları

Böcekler pek çok canlıya zarar verse de en çok insanlar üzerinde olumsuz etki doğurtmaktadırlar. Böceklerin insan sağlığı üzerindeki zararları sıralamak gerekirse;

  • Hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri ateşli hastalıklara, iltihaplı hastalıklara neden olabildikleri gibi cilt ve deri ile ilgili hastalıklara neden olurlar.
  • Uyuz böcekleri uyuz hastalığına neden olabildiği gibi, oldukça dayanılamaz derecede olan bir kaşıntıya da neden olur.
  • Çok daha tehlikeli ve zararlı haşereler ise zehirlenmelere hatta ölümlere bile neden olabilirler. Akar, mayt ve mite gibi gözle görülmeyen haşereler ise bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına yol açarlar.

Karşılaştığınız haşerenin türü ne olursa olsun uzman personellerimizin gerçekleştirdiği böcek ilaçlama uygulaması ile hepsinden kurtulmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise bizimle iletişime geçmektir.

Böceklerin Hayvanlar Üzerindeki Zararları

Pek çok haşere, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara hastalıklar saçmaktadır. Özellikle;

  • Kene, bit ve pire gibi haşereler, dışarıdaki hayvanlarla evcil hayvanlara rahatsızlık vermekte, onları hasta edebilmektedirler. Hatta çıyan gibi tehlikeli haşereler ise pek çok hayvanı felç etmektedir.

Böceklerin Bitkiler Üzerindeki Zararları

Böcekler bitkiler üzerinde de maddi hasarlara yol açmaktadır. Pek çok solucan, tırtıl gibi haşereler bitkileri soldurmakta, meyve ve sebzeleri yenilmez hale getirmektedir. Aynı zamanda tarlalarda çekirge istilaları da oldukça büyük hasarlara neden olurlar.

Böceklerin zararlarından korunmak için mutlaka iyi bir böcek ilaçlama firması tarafından yardım almalısınız ve haşerelerin olduğu mekanlarda böcek ilaçlama işlemi yaptırmalısınız. Bu konuda sizleri hem haşere şikayetlerinden hem de böceklerin zararlarından koruyan ve Zeytinburnu’nda en güvenilir ilaçlamayı size sunan Zeytinburnu İlaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir