Doğru Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

dogru-bocek-ilaclama-nasil-yapilir

Doğru Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır? Sorusu için pek çok cevap verebiliriz. Ama öncesinde doğru olmayan uygulamalar hakkında kısaca bir bilgi aktarmak isteriz. Böcek ilaçlama uygulamalarının tamamı profesyonel çalışmalar gerektirmektedir. Bu yüzden bu konuda hizmet almayı düşünen kişilerin konusunda uzman tamamen modern cihaz ve yöntemlerle faaliyet gösteren firmalardan bu hizmeti almaları daha doğru olacaktır. Çünkü bu konunun insan sağlığı açısından da büyük önemi vardır. Zira bu tür uygulamaları kendi başına yapmaya kalkışan pek çok amatör kişi soluğu hastanede almıştır. Yanlış ve bilinçsiz uygulamalar sonucunda pek çok kişi zehirlenirken hayatını kaybedenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır.

Adım Adım Profesyonel Böcek İlaçlama

Profesyonel anlamda bir böcek ilaçlama hizmeti aldığınız zaman hem zamandan hem da masraftan tasarruf ettiğiniz gibi sağlığınızdan da olmamış olacaksınız. Telefon yoluyla destek istediğiniz ekip belirttiğiniz gün ve saatte evinize gelerek işe koyulacaktır. Sırasıyla izleyecekleri yol ise şöyledir:

dogru-bocek-ilaclama-nasil-yapilir

dogru-bocek-ilaclama-nasil-yapilir

  • Evinizde kapsamlı bir keşif araştırması yapacak olan ekip dip köşe her yeri inceleyecektir.
  • İnceleme esnasında aradıkları şey: böceklerin yuvalandıkları alanlar ve yumurtalarını bıraktıkları alanlardır.
  • Bu esnada başka böceklere ait bulgularla da karşılaşılabilir. Bunlar mutlaka ekip tarafından gerektiği şekilde not alınacaktır.
  • Keşif sonrası ilaçlamanın bel kemiği olan karar toplantısı yapılır. Bu toplantıda ise tartışılan konular keşif sırasında elde edilen bulgulardır.
  • Bulgular detaylıca tartışılır. Ve sonrasında hangi yöntemle ilaçlama yapılacağı kararlaştırılır.
  • Bu yöntemde kullanılacak ilaçlar ve miktarları hangi cihazlarla operasyon yapılacağının kararı alınır.
  • En son olarak da uygulama aşamasına geçilmektedir. Belirtildiği şekilde kurallar ışığında ilaçlama gerçekleştirilir.

Böcek İlaçlama Sonrası Yapılacaklar

Evinizde ilaçlama firmasının profesyonel ekibi tarafından uygulanan ilaçlama sonrasında yapmanız gerekenleri firma yetkilisi size aktaracaktır. Ne kadar süre havalandırma yapmanız gerektiği, temizliği nasıl yapacağınız konusunda size gerekli tüm bilgiler aktarılacaktır. Bunlar dışında siz eğer danışmanlık hizmeti almak isterseniz firmayı arayarak destek almaya devam edebilirsiniz. En ufak bir olumsuzluk durumunda mutlaka vakit kaybetmeden yardım isteyiniz. Aksi takdirde aldığınız ilaçlama hizmetinden verim alabilmeniz güçleşecektir. Bunun için hizmet aldığınız firma ile irtibatta kalmaya devam edebilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir