Fare İlaçlama

zeytinburnu-fare-ilaclama

Fare taşımış olduğu mikrop, bakteri ve virüsler nedeniyle çok sayıda hastalığın habercisidir. Zararlı fare türlerinde kurtulanın en doğru ve etkili yolu ise fare ilaçlama hizmeti almaktır. Ancak alacağınız hizmetin kalitesi oldukça önemlidir. Böylece sağlıklı yöntemlerle fareler bulunduğunuz alanlardan arındırılarak dezenfekte olabilir.

Farenin Zararları

Farenin insanları ısırması veya tırmalaması sonucu farelerden insanlara önemli hastalıklar bulaşabilmektedir. Aynı zamanda farenin bulunduğu alana salya ve dışkı bırakması da bu hastalıklarda etkendir. Fareler insanların yaşam bölgelerinden daima uzak durması gereken canlılardır. Kemirgen olan fare türleri etrafında yer alan eşyalara ve materyallere de oldukça zarar vermektedir.

Fare türlerinden bulaşan hastalıklar;

Farelerin tarihten günümüze kadar insanlar üzerinde neden olduğu hastalıklar vardır. Örneğin; Orta Çağ’da veba salgının yayılma nedeni farelerdi. Farelerin kalıtsal hastalıklara neden olmasının çok daha ötesinde hayati risklere neden olduğunu düşündüğümüzde fare ile mücadele etmenin aslında birçok hastalığa karşı direnç kazanmamız olduğunu söylemek isteriz.

  • Veba gibi ciddi bir hastalığın yanı sıra verem ve sıtma rahatsızlıklarının baş nedeni olan farelerden kurtulmak için profesyonel destek almanız şarttır.
  • Zira parazit hastalıklar ve tifüs rahatsızlığından kurtulmanın da bir yolu yine fareleri yok etmektir.

Farenin zararları insanların yaşam kalitesini ve sağlığını daima olumsuz olarak etkilemektedir. Yiyecek bulmak için insanların bulunduğu ve yiyecek ürettiği ortamlara sıkça girmeye çalışan fare türlerine karşı mutlaka önlem alınmalıdır. Fırın, lokanta, yiyecek deposu, kiler gibi alanlarda fare türlerinin bulunması oldukça zararlıdır. Bu gibi alanların fare ilaçlama uygulamaları periyodik olarak uygulanmalıdır. Bakanlık kararıyla yiyecek üretimi ve satışı gerçekleştiren kurumların periyodik ilaçlama zorunlulukları bulunmaktadır. Aksi durumlarda bu gibi kuruluşların kapatılma cezası bulunmaktadır.

Fare ilaçlama firmaları arasında en güvenli periyodik ilaçlama uygulamalarını gerçekleştiren servislerimiz, gerçekleştirmiş olduğu uygulamaların sonunda resmi evraklarını hazırlayarak işletme sahiplerine teslim etmektedir.

En Çok İlaçlaması Yapılan Fare Türleri;

En çok ilaçlaması yapılan fare türleri;

  • Lağım faresi,
  • Fındık faresi,
  • Çatı faresi,
  • Tarla faresi,
  • Ev faresi,
  • Pamuk faresi,
  • Orman faresi,

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele doğru takdirde uygulandığı zaman farelerden kısa zamanda kurtulmanızı sağlamaktadır. Fare ilaçlama tekniklerimiz Sağlık Bakanlığınca onaylıdır. Kapalı ve açık alanların uygulamaları mekan ayrımı yapmadan uzman ilaçlama personellerimiz tarafınca başarıyla tamamlanmaktadır. Dilediğiniz zaman firmamıza ulaşarak 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?

fare istasyonu

Fare istasyonu ne işe yarar? Fare istasyonu nedir? Fare kısaca tüm kemirgen türlerinin güvenle kontrol altına alınması konusunda geliştirilen, ortalama boyutu 25 cm civarında olan, plastikten yapma, sağ ve sol taraflarında daire biçiminde tünel kapısı olan ve içinde farelerin hoşuna giden zehirli gıdalardan oluşan uygulama yöntemi adına fare istasyonları diyoruz. Fare istasyonu işlevi ve kurulumunun mucizevi faydası sayesinde fareleri yaşam alanlarınızdan tamamen çıkartıyoruz.

Fare istasyonlarının temel amacı fareleri bu hoş koku vasıtası ile dışarı çıkartmaktır. Fare istasyonlarının kurulumları dışarıda belli aralıklar göre ve farelerin yoğunluğuna göre şekillenmektedir. Fare istasyonlarının kurulumu gerçekleştikten sonra, yuvalarında hoş kokulara dayanamayan fare, istasyona doğru yönelerek zehirle temas eder. Kısa bir süre sonra zehir etkisi ile susamaya başlayan fare yuvasından çıkar ve dışarıda delice su aramaya başlar. Su ile buluşan fare daha yuvasına dönmeden orada 10 saniye gibi kısa bir sürede ölümü gerçekleşir. Fare istasyonlarına ilişkin ilaçlama firmamızı 7/24 arayarak uygulamayı satın alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir