Fare İlaçlamanın Böcek İlaçlamadan Farkı

fare-ilaclamanin-bocek-ilaclamadan-farki

Fare ilaçlamanın böcek ilaçlamadan farkı en önemlisi fareler bir kemirgen türü olma özellikleriyle böceklerden ayrılmaktadırlar. Böcek ve haşereler genel olarak aynı grupta incelenmekte ve türüne göre:

  • Kokulu ilaçlama,
  • Kokusuz ilaçlama,
  • Sıvı ilaçlama,
  • Jel ilaçlama, gibi uygulamalarla yok edilir.

Ancak fare ilaçlama uygulamalarında durum daha farklıdır. Fareler yukarıda ismi geçen türden yöntemlerle yok edilemez. Yukarıda bahsettiğimiz tüm uygulamalar belli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Hepsinde ise farklı cihaz ve farklı başlıklar kullanılmaktadır.

Haşere İlaçlama Yöntemleri

Fare ilaçlama uygulamalarında işlem çok farklı ilerlemektedir. Ama önce İstanbul böcek ilaçlama firması ve diğer tüm profesyonel firmaların haşereler için kullandığı yöntemlere bir göz atalım.

  • Kokulu ilaçlama genellikle pire ve akrep, tahtakurusu gibi zor öldürülen haşerelerle mücadelede kullanılmaktadır. Genel kullanım alanı ise kapalı alanlardır.
  • Kokusuz ilaçlama ise kalorifer böceği, hamam böceği, kakalak, karafatma benzeri mücadelesi diğerlerine nazaran daha kolay olan haşerelerle mücadele sırasında kullanılır. Hizmet alanlar açısından en çok tercih edilen yöntemdir. Ardında koku, pislik bırakmaz, mekânı terk etmek gerekmez.
  • Sıvı İlaçlama ise açık alanlar için tercih edilen bir ilaçlama yöntemidir. Çoğunlukla bağ, bahçe, tarla, teras vb. açık alanlarda ve akrep, danaburnu, çekirge, salyangoz, gibi bahçe zararlılarında tercih edilmektedir.
  • Jel ilaçlama yine kullanıcı açısından en çok tercih edilen bir yöntemdir. Mekânı boşaltmak ya da hayatınızın akışını değiştirmek zorunda kalmazsınız. Yine daha basit ilaçlanan böcekler için çekmece ve dolap arkalarına, boruların arkasına ve böceklerin geçiş güzergâhlarına sıkılır. Özel bir tabancası vardır. Buralardan geçen haşereler bu jele maruz kalarak yuvalarına gittiklerinde buradaki diğer böcek ve yumurtalara bu ilacı bulaştırırlar. Ve böylece hem kalıcı hem de yerinde bir imha gerçekleşir.

Fare İlaçlamanın Farkı

Fare ilaçlama uygulaması uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi zorunlu bir uygulamadır. Bu işlemi yalnız başınıza yapmanızın hiç bir imkânı yok. Fare ilaçlama işleminde kurulan fare istasyonları bulunmaktadır. Fare istasyonlarının içerisine konulan zehirli yemin kokusunu alarak buralara gelen fareler bu yemden beslendikten kısa bir süre sonra zehirlenerek imha edilmektedirler. Fare ilaçlama konusunda 7/24 çağrı merkeziyle hizmet veren İstanbul böcek ilaçlama firmamızdan uygun fiyatlarla destek alabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir