Fare İle Mücadele

fare-ile-mucadele-1

Bir kentin büyümesi, içinde yaşayan insan sayısının artması, dolayısıyla da yerleşim yerlerinin çoğalması, doğal yaşamla şehir yaşantısının birbirine karışmasına sebep olmaktadır.  Şehirleşme bilinciyle kent yaşam tarzını benimseyen insanlar, bu halin getirdiği olanakların yanında sorunlarla baş başa kalmaktadır. Şehir yaşantısı içerisinde kendisine yer bulmakta zorlanan fare gibi canlılar, insanların yerleşim bölgelerinde varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Bu durumu özellikle sürekli genişlemeye açık konumda olan İstanbul özelinde birebir görmekteyiz. Müdahale edilmediği sürece bu problem, olumsuz sonuçları beraberinde getirmeye devam edecektir.

Fareler tahıl, meyve, ot gibi evlerde, yaşanılan bölgelerde bulunabilecek besinlerle beslenirler. Böyle olması da farelerin tarlalara, evlere dadanarak insanların yaşam alanlarına zarar vererek, üretimlerine veya besinlerine ortak olabileceği sonucunu doğurmaktadır. Farelerin ikamet edilen yerlerde, sadece besin kaynaklarına değil insanlara da zarar verebileceği unutulmamalıdır.

En Sık Karşılaşılan Fare Türleri

Farelerin de yaşam alanlarına göre çeşitlilik gösteren türleri vardır. Bu türlerin bilinmesi müdahale açısından önem arz etmektedir. En sık karşılaşılan fare türlerinden ikisi, fındık faresi ve lağım faresidir.  Fındık faresi, genelde evlerin mutfaklarında, kilerlerde ortaya çıkan besinleri kemirerek hastalık bulaştırmaya sebep olabilecek fare türüdür. Lağım faresi ise, genelde apartman bodrumlarında, çatılarda yaşayan kemirgen yapısı sebebiyle zarar verebilecek türden farelerdir.

Siz de herhangi bir yerde böcek ve fare sorunu yaşıyorsanız, firmamıza ulaşarak tüm bu zararlı canlılara karşı bir mücadele başlatabilirsiniz. İlaçlama ekipleri ve müşteri hizmetleri insanların sağlığı ve güvenliği adına kesintisiz olarak 24 saat sizin hizmetinizdedir. İlaçlama uygulamalarımız Zeytinburnu’nun tüm mahallelerinde ekonomik fiyattadır.

Fare İlaçlamanın Önemi

Farelerle amatör yöntemlerle mücadele etmek tavsiye edilen bir çözüm yolu değildir. Bu konuda profesyonel yardım almak, oluşabilecek zararlardan en kısa sürede kurtulmak anlamına gelmektedir. Unutulmamalıdır ki, fareler insanlara hastalıklar bulaştırabilecek, yaşam alanlarına, üretim araçlarına zarar verebilecek türden canlılardır. Bu konuda mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Kurumumuz, bu doğrultuda müşterilerine 7/24 saat süresince uzman kişilerden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir. Herhangi bir saatte arayarak yardım almak istediğiniz konudaki sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.

 

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir