Gümüş Böceği

gumus-bocegi

Gümüş böceği adından da anlaşılacağı üzere gri parlak bir renge sahiptir. Sıkça rastlanılan haşereler arasında yerini alan gümüş böceği ile mücadele etmek bundan 20 yıl önce bizim işimiz oldu. İnsanların sağlığını olumsuz anlamda etkileyen ve dezenformasyona uğratan gümüş böceği birçok farklı isimle adlandırılmaktadır. Çoğu kişi tarafından gümüşçün, balık böceği olarak da bilinen bu haşere nemli ve rutubetli ortamlarda bulunduğu gibi, sıklıkla karton, kağıt ve kitap gibi malzemelerin bulunduğu yerlerde yaşamını sürdürür.

Gümüş böceğinin görüldüğü yerlerde çoğalmalarına fırsat vermeden böcek ilaçlama firmaları desteği ile gümüş böceği ilaçlama operasyonu gerçekleştirilmelidir.

Gümüş Böceğini Nasıl Tanırım?

Gümüş böceğini nasıl tanırım? Sorusuna yanıt vermek için bu haşerenin genel özelliklerine bakmamız gerekir. Sahip olduğu nitelikler ile diğer haşerelerden kendini ayıran gümüş böceğinin özellikleri;

  • Aslında hemen her evde olan bir haşeredir.
  • Gri renkte, balıkları andıran bir görüntüde, birkaç santim boyutundadır.
  • Başlarında 2 tane anten bulunur ve bu antenler yön bulmalarını sağlar.
  • Duvarlarda sık sık gezintiye çıkarlar.
  • Genellikle kitapların arasında, karton veya kolilerin içinde, duvar kağıdı ile kaplanmış duvarların arasında fazlasıyla bulunur.
  • Çok fazla hızlı hareket edemezler.
  • Öldürdüğünüzde genellikle kan çıkmaz.
  • Çok fazla yumurtlama özelliğine sahiptir. Evinizde bir tane balık böceği gördüğünüz zaman mutlaka ardından yavrusunu da görürsünüz.

Gümüş böceği ile karşılaştığınız mekan neresi olursa olsun firmamız yetkilileri ile irtibata geçebilir ve uygun ödeme imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Gümüş Böceğinin Bir Zararı Var Mı?

Gümüş böceğinin bir zarar var mı? Nasıl ki her haşere türü, sağlığımız üzerinde bizlere farklı farklı zararla veriyorsa, gümüş böceği de bize zarar vermektedir. Türedikleri yerler bakteri ve mikrop açısından oldukça zengindir. Gezindikleri yerlere de bu bakteri ve mikropları bırakırlar.

Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamız, her haşere türünde en etkili sonuçları veren bir firma olarak sizlere yıllardır hizmet vermektedir. İlaçlarımız ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmıştır ve gerekli kurum ve kuruluşlardan, bakanlıklardan onay almıştır. Bizlere ister çağrı merkezlerimiz üzerinden ister iletişim bölümümüzde bulunan böcek ilaçlama talep formlarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Böcek ilaçlama talep formumuzdaki gerekli yerleri doldurarak bizlerin sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir