Gümüş Böceğine Bitkisel İlaçlar

gumus-bocegine-bitkisel-ilaclar

Gümüş Böceğine Bitkisel İlaçlar çare olur diye oluşan genel bir algı bulunmaktadır. Halk arasından renginden ötürü gümüşçün olarak bilinen bu canlılar son derece güçlü bir bünyeye sahiptirler dolayısıyla onları tamamen yok edebilmek için mutlaka ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Bitkisel ilaçlar ile kurtulabilmeniz mümkün değildir. Yine halk arasında rutubet böceği olarak bilenen bu canlılar en çok nemli ve rutubetli ortamları severler. Ve bu ortamlarda yoğun olarak yuvalanmaktadırlar. Oldukça tehlikeli olan gümüş böcekleri genellikle geceleri aktif oldukları için uyurken gelen böcekler arasında bilinirler.

Gümüşçün böceğinden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bünyeleri bir hayli güçlü olan bu böcekler ancak profesyonel böcek ilaçlama firmalarının gümüş böceği ilaçlama işlemleri sayesinde tamamen yok edilebilir. Tabi bu ilaçlama işlemi yalnızca canlı olan gümüş böcekleri için geçerli değildir. Gümüş böceği yumurtalarından kurtulmak da bu ilaçlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Zira canlı gümüş böceklerini ilaçlama ile yok etseniz bile Gümüş böceği yumurtalarından kurtulmadığınız sürece kısa bir süre sonra tekrar hayatınıza gireceklerdir.

Gümüş Böceklerinin Bilinen Özellikleri

Gümüş Böceklerinin bilinen Özellikleri arasında en önemlilerine bakacak olursak; Bu böcek, ev içlerinde ilk olarak rutubetli ve ıslak zemine sahip alanlar olan; evin mutfak ve banyo gibi bölümlerine yaşamayı tercih ederler. Beslenme ihtiyaçlarını ise insanların yediği ya da çöpe attığı birçok besin ile sağlayan bu türler; kâğıt, kumaş, naylon ve her türlü gıda kırıntısını yiyebilirler. Hem görüntüsü hem de insanlara olan zararı yüzünden son derece itici ve rahatsız edici bir böcektir.

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş böceğinin zararları arasında en çok ev, ofis gibi kapalı alanlara verdiği zararlar vardır. Gümüş böceği insanları ısırmaz ve doğrudan herhangi bir zarar vermez fakat

  • İnsanların beslendiği besinler üzerinde gezinerek, bunların üzerinde tüm bakteri ve mikroplarını bulaştırırlar.
  • Yatak, çarşaf, battaniye gibi kişisel, günlük eşyalarımızın üzerinde dolaşarak mikroplarını yayabilirler. Vücudumuzda alerjik bir takım reaksiyonlara neden olabilirler.
  • Kıyafetlerimiz, giyim kuşam gibi diğer eşyalarımızın içlerinde dolaşarak yine çeşitli mikroplarını bulaştırabilmektedirler.

Tamamen bu böceklerden kurtulabilmek için mutlaka gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir