Hamam Böceği İlaçlama

hamam-bocegi-ilaclama

Hamam böcekleri insanların yaşam sürdüğü alanlara gizlenerek yuva oluşturan canlılardır. Kapalı alan içerisine yerleşen hamam böceği eşyaların arasına gizlenerek yuva oluşturmaktadır. Yumurta bırakarak çoğalan hamam böcekleri kısa süre sonra oldukça fazla yumurta bırakarak sayılarını çoğaltırlar. Hamam böceği ilaçlama uygulamalarında yuvaların bulunarak ilaçlanması oldukça önemlidir. Ortamda unutulan hamam böceği yumurtası, kısa süre sonra yeniden üreyen yavrularla etrafa görüleceklerdir.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceğinin yaklaşık olarak 4.500 türü olduğu tespit edilmiştir. Çeşitli türlere sahip olan hamam böceklerinin ilaçlama uygulamaları türlere bağlı olarak profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Nemli ve ılık ortamlarda yaşamayı seven hamam böceği, her ortama adapte olabilen bir böcektir. Hamam böcekleri kalabalık olarak yaşamayı seven böceklerdir. Yapılan deneyler sonucunda hamam böceklerinin sürekli toplu olarak yaşam sürdükleri görülmüştür. Dolayısıyla hamam böceği bulunan bir alanda birden fazla böceğin olacağı büyük ihtimaldir. Hamam böceğinin zararları insanların sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir. Çeşitli hastalık mikroplarını etrafa yayan hamam böcekleri insanların böylece sağlık sorunları yaşamalarına neden olurlar.

Yaşam Bölgelerimizde En Fazla Görülen Hamam Böcekleri;

  • Karafatma
  • Kalorifer böceği
  • Kakalak
  • Oryantal hamam böceği
  • Amerikan hamam böceği
  • Alman hamam böceği

Hamam böceği ile mücadele aşamasında böceğin türü oldukça önemlidir. Çünkü ilaçlama uygulamalarının başarılı ve kalıcı çözüm sağlayabilmesi için haşere türüne göre ilaçlar kullanılmalıdır. Zeytinburnu hamam böceği ilaçlama hizmetimiz, uzman ilaçlama personelleri tarafından belirlenen ilaçlama yöntemleri ile hamam böceği türüne özel olarak ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Hamam böceklerinden kurtulmak için servislerimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. İlaçlama yöntemlerimiz Sağlık Bakanlığı onayıyla gerçekleşmekte olup en hesaplı ilaçlama fiyatları ile uygulanmaktadır.

Jel İlaçlama Hangi Haşereler Üzerinde Etkilidir?

Jel ilaçlama hangi haşereler üzerinde etkilidir? Hangi böcek türleri için uygulanmaktadır? Jel ilaçlama gerçekten işe yarıyor mu? Jel ilaçlama uygulaması, hamamböceği familyası üzerinde oldukça etkili olup % 100 garantili ilaçlama sağlamaktadır. Nasıl mı? Jel ilaç böcek türlerinin güvenle kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla yüzeylere yapılan katı bir ilaçlama uygulamasıdır. Jel ilacın temel fonksiyonları üzerinde duracak olursak;

  • Jel ilaçlama koku yapmaz ve hedef odaklıdır.
  • En dar alanlarda bile kolayca uygulanabilmektedir.
  • Jel ilacın en büyük etkisi hamamböceği familyası üzerindedir.
  • Jel ilaçlama da amaç zehrin diğer böcek türlerine paralel olarak yayılmasıdır. Nasıl mı?
hamam-bocegi-ilaclama

hamam-bocegi-ilaclama

 

 

 

 

Hamamböcekleri kendi dışkılarını ve birbirilerinin ölüsünü yemektedirler. Bunu fırsat bilen uzmanlar, jel ilacını hamamböceklerinin güzergahına koyarak zehirle temas etmelerini ve bu zehri tüm böceklere geçirmesidir. Jel ilaç ile temas eden hamamböceği hemen ölmez ve yuvasına döner burada ölür. Ardından bu ölüyü yiyen diğer böcekler de zehirden etkilenerek Yaşamlarını kaybederler. Böylece tüm böcek istilalarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Not: Yazıda kullanılan bilgiler http://www.hamambocegi.web.tr/ sitesinden alınmıştır.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir