Haşere Isırmalarında Ne Yapmalı?

hasere-isirmalarinda-ne-yapmali

Haşere ısırmalarında ne yapmalı? Aslında önemsemediğimiz haşereler, sağlığımız üzerinde olumsuz olarak çok büyük rol oynamaktadır. Gerek bünyelerinde taşıdıkları bakteri, mikrop ve virüsleri evlerimize taşıyarak, gerekli zehirli türleri bizlere zehir bulaştırarak pek çok olumsuz sonuç yaratmaktadır. Genel olarak ise hemen her haşere türü bizleri açık veya kapalı alanlarda sıklıkla ısırmaktadır. Böylelikle de pek çok bulaşıcı hastalığı bizlere de bulaştırmaktadır. Peki, haşere ısırmalarında ne yapmalı?

  • Uçuşan haşereler ısırdığında genellikle kan yoluyla bulaşan hastalıklara yakalanmamıza neden olurlar. Böyle durumlarda, ısırılan yerde aşırı şişlik, morartı, kan akması, su toplaması gibi bir şikayetle karşılaşırsanız bir hekime görünmenizi tavsiye ederiz.
  • Ayrıca ısırılan bölge daima temiz tutulmalıdır ve bu bölge geleneksel yöntemlere başvurulmadan tedavi edilmelidir.
  • Pek çok insan bu yaraların tedavisinde sarımsak, limon, yoğurt gibi besinleri kullanarak kalıcı hasarlara sebebiyet vermektedir.

Üzerinizde, yatağınızda veya evinizde herhangi bir haşere gezdiyse mutlaka gezilen yeri temizlemelisiniz. Çünkü haşereler ısırmadan da cilt ve deri hastalıklarına sebep olabilirler. Bu tedbirlerin yanında böcek ilaçlama firmaları arasında araştırma yaparak böcek ilaçlama randevusu talep etmelisiniz.

Zehirli Haşerelere Dikkat!

Haşerelerin içlerinde zehirli türleri var ki bunlara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu haşereler akrep, kene, yılan, çıyan ve hatta küçük bir böcek olabilir…Örneğin; kene ısırırsa asla elinizle keneyi çıkarmaya çalışmamalısınız. Bir bez parçası ile elinize zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

  • Zehirli veya türünü bilmediğiniz büyük bir haşere tarafından ısırıldıysanız, yanınızda en az bir kişi ile en yakın hastanenin acil birimine gitmelisiniz.
  • Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta sizi ısıran zararlı veya zehirli haşere türünü, ona zarar vermeden cam bir kavanoz içine koyup, ağzını sıkıca kapatarak hastaneye beraber gitmenizdir.
  • Çünkü tedavi edilme sürecinde sizi hangi haşerenin ısırdığı teşhis koymada oldukça önemlidir. Eğer haşereyi kaybettiyseniz veya haşere çok fazla zarar gördüyse, doktora sizi ısıran haşere hakkında ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.

Zehirli ya da zehirsiz tüm haşere ve kemirgenlerin yaşamınızdan uzak olmasını istiyor iseniz sektöre 20 yılını adamış firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere 7/24 Ulaşabilirsiniz

Zeytinburnu Böcek İlaçlama servisimize haşereler hakkında merak ettiklerinizi sorabilir, bizlerden böcek ilaçlama işlemlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamızda toplumda yaşayan bütün kesimlerin ekonomisine uygun olan böcek ilaçlama fiyatları belirlenmekte ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir