yaz-aylarinda-pire-ilaclamanin-onemi

Yaz Aylarında Pire İlaçlamanın Önemi

Pireler, genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza yerleşen ve hızlı üreme yapılarıyla kısa sürede büyük bir problem haline gelen parazitlerdir. Genellikle hayvan tüylerini konak olarak belirleyen pireler, kanemici grubunda yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında daha sık rastlamakta olduğumuz pireler, oluşturabileceği tehlikeli sonuçlar nedeniyle profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanması gerekmektedir. Yaz Aylarında Pire İlaçlamanın Önemi başlıklı yazımızda pirelerin neden olabileceği tehlikeli durumlar ve çözümleri detaylı olarak anlatılacaktır.

Pire İlaçlama Neden Önemlidir?

Hayvanların kanlarını emerek besin ihtiyacını karşılayan pireler, bu özellikleri nedeniyle konakçı değiştirdiği vakit, kan yoluyla bulaşabilecek çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olabilir. İnsanları da konak olarak seçebildikleri için bu hastalıklar, insanlar üzerinde büyük risk unsuru oluşturmaktadır. Veba, tifüs gibi kan yoluyla bulaşabilecek ve tedavisi oldukça zor olan çeşitli birçok hastalık, pirelerin konaklar arası taşımış oldukları kan ile bulaşabilmektedir. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden pire ilaçlama işlemlerine başlanması gerekmektedir.

Bir pire bir gün içerisinde kan emdikten sonra yaklaşık 18 adet yumurta bırakmaktadır. Pire yumurtaları 20 günlük bir süre içerisinde çatlamaktadır. Bu da çoğalma işlemini maksimum seviyeye yükseltmektedir. Pireler, hızlı üreme yapıları ve yumurtlama sistemi ile çoğalmaları nedeniyle kişisel müdahalelerle imha edilememektedir. Bu nedenle profesyonel pire ilaçlama firmalarının geliştirmiş oldukları teknik ve metotlarla ilaçlanmalıdır. Ancak bu şekilde pirelerin neden olabileceği hastalıkların ve etrafa yaymış oldukları bakteriler tam anlamıyla temizlenecektir. Pireler özellikle yaz aylarında evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza yayılmaktadır. Oluşabilecek hastalıkların önüne geçebilmek adına yaz aylarında pire ilaçlamanın önemi oldukça büyüktür ve ihmal edilmemelidir.

Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama yöntemleri, profesyonel pire ilaçlama firmalarının uzman kadroları tarafından büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Elit İlaçlama olarak uygulamaya aldığımız pire ilaçlama yöntemleri, kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılan sıvı ilaçlama yöntemleridir. Bu yöntemler, geniş ve dar alanlara yayılmış olan tüm pire problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaya yarayan etkili yöntemlerdir.

Sıvı ilaçlamalar, buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu teknikler, dar alanlara yerleşmiş olan pire yumurtalarına da ulaşarak, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır. Pire İlaçlama Firmaları, pire yumurtalarının olgunlaşma sürelerini göz önünde bulundurarak, düzenli bir ilaçlama takvimi oluşturmalıdır. Bu şekilde pire problemi köklü bir şekilde ortadan kaldırılacaktır.

Pire İlaçlama Fiyatları

Yaz aylarında pire ilaçlamanın önemi, tehlikeli hastalıkların ve yaşam alanlarımızın pire istilasına uğramasının önüne geçebilmek adına oldukça büyüktür. Pire problemleri, öncelikle evcil hayvanlarımızın düzenli olarak parazit ilaçlamalarının yapılmasıyla engellenecektir. Yaz aylarında meydana gelen pire problemlerinin önüne geçmek için pire ilaçlama firmaları 7/24 hizmet vermektedir. Elit İlaçlama bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz pire ilaçlama hizmetleri ile tüm haşere ve pire problemlerine kısa sürede son vermekteyiz. Pire İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılan mekanların genişliğine ve kullanılan ilaç miktarına göre belirlenmektedir. Ekonomik pire ilaçlama fiyatlarımızla yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini 7/24 çözüme ulaştırmaktayız.

zeytinburnu-seytinizam-bocek-ilaclama

Zeytinburnu Seyitnizam Böcek İlaçlama

Zeytinburnu Seyitnizam Böcek İlaçlama servisimiz, Elit Böcek İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan önemli ilaçlama servislerinden biridir. Seyitnizam ve tüm Zeytinburnu‘da meydana gelen haşere, böcek ve kemirgen problemleriyle etkili ilaçlama yöntemleri ve uzman kadrosuyla mücadele etmektedir. Servisimiz, güvenilir böcek ilaçlama hizmetleriyle 7/24 faaliyet göstermektedir.

Böcek İlaçlama İnsan Sağlığına Zararlı Mıdır?

Böcek ve kemirgenler, beslenme ve barınma ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına dahil olarak birçok bakteriyi bu alanlara dağıtmaktadır. Bu bakteriler, insan sağlığını tehlikeye atmakta, çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle, yaşam alanlarımıza dahil olan tüm haşere ve kemirgenlerin çok fazla zaman kaybetmeden böcek ilaçlama ile imha edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ölümle dahi sonuçlanabilen olumsuz durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir.

Böcek ilaçlama işlemleri, yasal ilaçlar ve uzman ilaçlama ekipleri tarafından gerçekleştirildiği zaman insan sağlığı için oldukça yararlı bir işlem olacaktır. Fakat bazı böcek ilaçlama firmaları, kullandıkları sahte ilaç ve uygulamalarla insan sağlığını tehlikeye atmakta, haşere problemlerini de daha çok artırmaktadır. Bu nedenle böcek ilaçlama firmalarının uygulayacağı yöntemlerin güvenilir olup olmadığını teyit etmeden yardım talebinde bulunmamak gerekmektedir. Kullandığı ilaçların bakanlık ve TSE onaylı olmasına özen gösteren Seyitnizam Böcek İlaçlama servisimiz, müşterilerinin sağlığını koruma altına alarak, güvenilir böcek ilaçlama hizmetleri sunmaktadır. Sizler de etkili ve kaliteli yöntemlerimizle uyguladığımız güvenilir ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaliteli İlaçlama Yöntemlerimiz

Zeytinburnu Seyitnizam Böcek İlaçlama servisimiz, yaşam alanlarımızda meydana gelen haşere ve kemirgen problemlerinin çözümü için, her zararlı canlı türüne özel olarak geliştirilmiş olan ilaç ve yöntemleri uygulamaktadır. Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama ve fare istasyonları ile gerçekleştirilen ilaçlama yöntemleri, servisimizin sıklıkla uygulamaya aldığı yöntemlerdir. Bu yöntemlerle, evlerinizde ya da iş yerlerinizde meydana gelen tüm hamam böceği, kalorifer böceği, fare ve pire gibi zararlı canlı türlerinden kaynaklanan problemlerden kurtulmanız mümkündür. Böcek İlaçlama Seyitnizam servisimiz, uzman ilaçlama kadrosuyla birlikte bu yöntemleri uygulayarak, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır. Servisimizin kaliteli ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak için müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Zeytinburnu Seyitnizam Böcek İlaçlama Fiyatları

Zeytinburnu Seyitnizam Böcek İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılan mekanın genişliğine ve metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan ilaç miktarı ve tekrarlanan ilaçlama sayısı da Seyitnizam servisimizin böcek ilaçlama fiyatlarını belirlerken dikkat ettiği hususlar arasında yer almaktadır. Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile tüm zararlı canlı türlerini kısa sürede ortadan kaldıran servisimizin hizmetlerinden 7/24 faydalanabilir, yaşam alanlarınızı bu problemlerden kurtarabilirsiniz.

Esenler Böcek İlaçlama

Esenler İstanbul’un Avrupa yakasında hem iş hayatının hem de yerleşim hayatının birarada yoğun olarak bulunduğu bir ilçedir. İnsan kalabalığının olduğu her yerde de maalesef böcekler, haşereler ve kemirgenler de çok sayıda görülmektedir. Böcek ve haşerelerin ortak özellikleri karanlık, sıcak ve nemli bölgeleri seviyor olmalarıdır. İnsanlar tarafından ısıtılan yapılar, yaşanılan alanda yiyeceklerin bulundurulması gibi etkenler bu canlılarla sıkça karşılaşmamızda etken unsurlardır. Esenler böcek ilaçlama firması profesyonel ilaçlama ekipleri ile tüm ilçede %100 garantili ilaçlama yapan bir firmadır.
Esenler haşere ilaçlamaları tahtakurusu, bit, kene, pire, sivrisinek gibi tüm kan emici canlıların ilaçlanması için dikkatli ve yöntemli olarak işlem yapar. Bu tip canlılar çok küçük ve hızlı bir şekilde ürediklerinden bunlarla bireysel olarak mücadele etmek imkansızdır. Kan emerek beslendiklerinden insana yakın bölgelerde yaşarlar. Örneğin pire, bit, kene gibi haşereler insan, kedi, köpek gibi evcil hayvanların üzerinde asalak olarak yaşadıklarından; yatak başlarında, nevresim üzerinde, gardırop içlerinde, kişisel eşyalarda bulunurlar. Bu tip zararlıların ilaçlamaları sıvı ilaçlama yöntemi ile yapılmaktadır. Esenler böcek ilaçlama servisi haşere ilaçlamalarında sisleme yöntemini kullanır. Sisleme yönteminde sıvı kimyasal, zerrecikler halinde ortamın her yerine nüfus etmesini sağlamak için yapılır.
Esenler fare ilaçlama yönteminde ise kemirgenin türüne ve yaşadığı alana göre yapılır. Lağım faresi, ev faresi, fındık faresi, tarla faresi ve ağaç faresi gibi farklı yerlerde yaşayan kemirgen türlerinin yaşam şekilleri ve bulundukları ortam farklı olduğundan etkin ilaçlamanın yapılması için bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.
Esenler böcek ilaçlama firmaları arayışınızda dikkat etmeniz gereken ilaçlama firmalarının mutlaka Sağlık Bakanlığından onaylı yetki belgelerine sahip olması ve kullanılan kimyasal ilaçların TSE garantili olup olmadığının sorulmasıdır.
Esenler böcek ilaçlama fiyatları ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü (metrekare üzerinden) kullanılacak ilacın miktarı ile birlikte belirlenir. Tüm ilaçlamalarımız %100 garantilidir. İlaçlamada kullanılan kimyasallar kansorejen madde içermezler. Bitkisel ilaçlar kullanılmaktadır.
Esenler haşere ilaçlamaları hakkında detaylı bilgi almak veya ilaçlama hizmeti için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

zeytinburnu sümer böcek ilaçlama

Zeytinburnu Sümer Böcek İlaçlama

Her insan yaşadığı ve bulunduğu alanların hijyenik olmasını ister. Özellikle de çocuklarını temiz ortamlarda büyütmek istemeyecek bir ebeveyn yoktur. Fakat, temiz olduğu sanılan insan yaşam alanlarının hijyen durumunu bozan bazı faktörler vardır ki bunların acilen yok edilmesi gerekmektedir. Bunlar: bit, kene, fare, pire, akrep, hamam böceği, kalorifer böceği…vs gibi canlıların varlığı,  insan yaşam alanlarındaki tüm hijyen ortamını bozmaktadır. Çünkü böcekler, yaşadıkları bölgelerden ve genetik olarak aldıkları zararlı mikroorganizmalarla pek çok hastalığın sorumlusu ve taşıyıcısıdır. Bu zararlı mikroorganizmalar insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Özellikle çocukların, bağışıklık sistemi zayıf olanların, yaşlı ve hastaların daha ciddi etkilenmesine neden olur. Bu sebeple vakit kaybetmeden böcek ilaçlama işlemlerine başlanması gerekmektedir. Herkesin yararlanması gereken bir hak olan böcek ilaçlama hizmetleri Zeytinburnu ve çevresinde Sümer böcek ilaçlama servisi tarafından sağlanmaktadır.

Sümer Böcek İlaçlama Servisi Kimdir? Ne/Nasıl Hizmet Verir?

İlaçlama firmamız, onlarca yıldır sektörde hizmet vermekte olan Zeytinburnu böcek ilaçlama şirketinin bir yan kuruluşudur. Sümer merkezli olarak kurulan ve ilaçlama hizmetlerini günün her saati müşterilerine ulaştıran ilaçlama ekiplerimiz en kaliteli ilaçlama hizmetlerini sağlamaktadır. Çalışmalarını insan sağlığına zararı olmayan özel içerikteki ilaçlarla gerçekleştiren Sümer böcek ilaçlama Zeytinburnu ekipleri kullanılan ilaçlama teknikleriyle de insan sağlığı ve doğa dostu bir yol izlemektedir. Her böcek ve haşere türü için özel bir ilaçlama tekniği uygulayan ekiplerimiz ilaçlama faaliyeti öncesinde alanda bir incelemede bulunarak hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar vermektedir. Bu karar, alanın büyüklüğü, istilanın yoğunluğu, haşere türü, cinsi gibi belirli değişkenlere göre tespit edilmektedir. İlaçlama yöntemini tespit eden ekipler ev sahiplerine gerekli talimatı verdikten sonra işlemlere başlamaktadır. İşlemin kalitesi açısından bu talimatlara eksiksiz uyulması gerekmektedir.

İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek ilaçlama konusunda insanların en net şekilde uzlaştığı konu böcek ilaçlama yöntemleridir. Herkes ilkel ilaçlama yöntemlerinin faydadan çok zarara yol açacağını bilmekte, bu doğrultuda profesyonel tekniklere başvurmaktadır. Sümer böcek ilaçlama  firmasının uzman böcek ilaçlama ekipleri bu kapsamda profesyonel tekniklerle hizmet sağlamaktadır. En sık kullanılan böcek ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama ve jel ilaçlamadır. Fare haşeresi için ise fare istasyonu sıklıkla tercih edilir. Talimatlara eksiksiz uyulması halinde işlemden %100 sonuç alınacağı firmamızın garantisi altındadır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu Gökalp böcek ilaçlama

Zeytinburnu Gökalp Böcek İlaçlama

Zeytinburnu ve çevresinde faaliyet gösteren firmamız İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde ilaçlama faaliyetleri gerçekleştirdiği gibi, İstanbul dışında Kocaeli ve İzmir’e de hizmetlerini ulaştırmaktadır. Tüm haşere türlerine kesin çözüm sağlayan uzman ilaçlama kadromuz işlemlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirmekte olup, işlem sonunda tek bir haşerenin bile sağ çıkmamasını sağlamaktadır. İnsanların kullanım alanlarındaki haşere varlığının sağlık üzerindeki zararlarının bilincinde olan Gökalp böcek ilaçlama Zeytinburnu firmamız haşere varlığını kesin olarak ortadan kaldırmak adına 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

Uzman İlaçlama Firması: Gökalp Böcek İlaçlama

Haşere ilaçlama sektöründe on yıllardır edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ışığında hareket eden, çalışmalarını böcek ilaçlama alanında yürüten firmamız; bugüne dek gerçekleştirdiği sayısız işlemi, olumlu sonuçla ve %100 müşteri memnuniyetiyle tamamlamıştır. Gökalp böcek ilaçlama ekiplerimiz yalnızca ilaçlama değil danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. İlaçlama çalışmalarına başlamadan önce ilaçlanacak alanda bir analiz gerçekleştiren ekiplerimiz öncelikle alandaki haşere varlığı, haşerenin cinsi ve türü, yayılma oranı, alanın genel nitelikleri konusunda incelemede bulunur. Bu çalışmalarda edindiği tespitler doğrultusunda uygun ilaçlama yöntemini ve kullanılacak ilacı belirledikten sonra çalışmalarına başlayan ekiplerimiz daha sonra da ev sahiplerine uyulması gereken talimatları vermektedir. İşlem öncesinde, sırasında ve sonrasında bu talimatlara harfiyen uyulması halinde işlemden %100 sonuç almanız şirketimiz teminatı altındadır. Gerçekleştirilen uygulamalar, tüm böceklere (bit, pire, tahtakurusu, hamam böceği, kalorifer böceği, fare,..vb) %100 çözüm sağlamakta olup alandaki tüm haşerelerin yok olmasını, olası yeni bir istilanın önlenmesini sağlamaktadır.

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır?

Firmamız bünyesinde çalışan uzman ilaçlama ekiplerinin en çok tercih ettiği ilaçlama yöntemleri şu şekildedir:

 • Sıvı İlaçlama: En çok tercih edilen ve en çok haşereyi kapsayan ilaçlama yöntemidir. Tüm zemine, özellikle de kuytu ve izbe mekanlara uygulanan sıvı haldeki ilaç kısa sürede etki gösterir ve etkisi aylarca sürer. Ancak işlemden sonra sulu temizlik yapılmaması gerekir. Kokulu ve kokusuz olarak iki şekilde gerçekleştirilir.
 • Jel İlaçlama: Küçük porsiyonlar haline getirilen jel ilaç, haşerenin en çok görüldüğü alanlara uygulanır. Kalorifer böceği ve hamam böceği için tercih edilir. Kokusuz oluşu sebebiyle işlem anında evden ayrılmayı gerektirmez. Ancak hassas bünyeler, hasta, yaşlı ve çocuklar tedbir amaçlı evden ayrılmalıdır.
 • Fare İstasyonu: Fare zararlısı için en çok tercih edilen yöntemdir. İlacın kapalı bir kutuda muhafaza edilerek uygulanması sayesinde evcil hayvan ve insanların ilaçtan etkilenmemesi sağlanır.

Gökalp böcek ilaçlama firmasının ilaçlama yöntemleri, ilaçlama öncesi alınacak önlemler ve ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

merkez-efendi-bocek-ilaclama

Zeytinburnu Merkez Efendi Böcek İlaçlama

Haşere istilası için en iyi çözümün profesyonel ilaçlama olduğunun farkında olan bilinçli vatandaşlar böcek ve haşere problemleriyle mücadelede bireysel yöntemlerle vakit kaybetmeden uzman ilaçlama firmalarına danışmaktadır. İnsan sağlığı üzerinde ciddi problemlere yol açan haşere sorunu için çeşitli çözüm arayışlarına giden Merkez Efendi böcek ilaçlama Zeytinburnu firmamız geliştirdiği özel ilaçlama yöntemleriyle hizmet vermektedir. Zeytinburnu başta olmak üzere İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerine ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Merkez Efendi Böcek İlaçlama Servisi

30 yılı aşkın zamandır ilaçlama sektöründe hizmet vermekte olan firma, on binlerce müşterinin haşere problemini gidermek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Her haşerenin beslenme ve barınma sistemi farklı işlediği gibi; etkilendikleri ilaçlar ve ilaçtan etkilenme süreleri de farklılık göstermektedir. Bu sebeple, her haşere için farklı bir ilaçlama yöntemi geliştirilmiştir. Her haşere türüne özel ilaçlama yöntemleriyle hareket etmekte olan Merkez Efendi böcek ilaçlama servisinin; ilaçlama uygulamaları şu şekildedir: merkez-efendi-bocek-ilaclama

 • Jel İlaçlama: En sık tercih edilen yöntem olmakla birlikte; daha çok hamam böceği ve kalorifer böceği üzerinde öldürücü etkiye sahiptir. İlacı küçük porsiyonlar halinde uygulayan özel bir alet aracılığıyla, haşerelerin en çok görüldüğü alanlara uygulanır. Kokusuz bir ilaçtır ve temas edilmediği sürece insan sağlığına zararı yoktur. Tene temasında önlem amaçlı bol su ve sabunla yıkamak gerekir.
 • Sıvı İlaçlama: Çoğunlukla büyük alanlarda ve haşere istilasının yoğun olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olmak üzere iki uygulama şekli mevcuttur. Kokulu ilaçlamada evden uzaklaşmak gerekmektedir ancak kokusuz ilaçlama esnasında böyle bir zorunluluk yoktur. Bu nedenle; mekanın boş kalamayacağı okul, şirket, yurt gibi alanlarda kokusuz sıvı ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır.

Merkez Efendi Böcek İlaçlama Fiyatları

Fiyat konusunda dalgalanmaların görüldüğü ilaçlama sektöründe; en uygun ilaçlama fiyatlarını talep eden Merkez Efendi böcek ilaçlama firmamız; en iyi hizmeti, her bütçeye uygun fiyatlarla sunmaktadır. İlaçlama fiyatları ilaçlanacak alanın büyüklüğü, haşerenin türü, yayılma oranı, kullanılacak ilacın türü ve miktarı gibi değişkenlere göre belirlenmektedir. İlaçlama fiyat listesi ve ilaçlama yöntemlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

zeytinburnu seyitnizam bocek-ilaclama

Zeytinburnu Seyitnizam Akrep İlaçlama

Şehrin merkezi bölgelerinden biri olan Zeytinburnu ilçesinin Seyitnizam semti, ulaşım avantajı sayesinde şehirdeki pek çok yere göre daha hareketli ve ayrıcalıklı bir bölgedir. Hem yerleşim hem de ticaret alanında ön plana çıkmaktadır. Özellikle tekstil alanında çok sayıda fabrika ve satış merkezinin bulunduğu semtte; gün içinde sürekli bir insan sirkülasyonu söz konusudur. Sayısız dükkan ve işletmenin yanı sıra çok sayıda apartman dairesi ve müstakil evi bünyesinde barındıran ilçe, insan nüfusunun yanı sıra haşerelere de ev sahipliği yapmaktadır. Seyitnizam bölgesi, binaların onlarca yıldır yenilenmemesine ek olarak, kıyı şeridine yakın bulunması dolayısıyla rutubet ve nemliliğin yoğun olduğu bir semttir. Bu nedenle haşere oluşumu ve yerleşimi için gereken tüm imkanı sağlamaktadır. Zeytinburnu Seyitnizam akrep ilaçlama firması olarak bu bölgede ve İstanbul’daki haşere problemini tamamen ortadan kaldırmak üzere hizmet veriyoruz.

Seyitnizam Akrep İlaçlama Servisi

Akrep ilaçlama üzerine uzmanlaşan ekibimiz, evlere giren haşere türlerinin her biri için özel geliştirdiği ilaçlama yöntemleriyle hizmet vermektedir. 30 yıldır sektörde zirvedeki yerini koruyan firmamız; Sağlık Bakanlığı tarafından insan sağlığına zararı olmadığı onaylanan ilaçlarla işlem yapmakta olup, kesin sonuç garantisiyle hizmet vermektedir. Zeytinburnu Seyitnizam akrep ilaçlama servisi, bugüne dek gerçekleştirdiği sayısız ilaçlama işlemini %100 müşteri memnuniyetiyle sonuçlandırmıştır. Firmamız Zeytinburnu bölgesinde ağırlık gösterse de, İstanbul’un tamamına hizmet vermektedir.

Akrep İlaçlama Neden Önemli?

Akrepler, haşereler arasında en tehlikeli ve en sinsi canlılardan biridir. Zehir oranına göre; çok zehirli (ölümcül) akrep türleri, zehirli (tehlikeli) akrep türleri ve az zehirli (tehlikesiz) akrep türleri olmak üzere üç gruba ayrılmaktadır. Her çeşidi insan bünyesine çeşitli zararlar veren bu haşerenin insan yaşam alanlarında bulunmaması gerekmektedir. Akrep haşeresinin zararlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Akrep zehri, özellikle de çok zehirli akreplerin sokması sonucunda, acil müdahale yapılmadığı takdirde ölümle sonuçlanır.
 • Tehlikeli bölgelerden sokan az zehirli bir akrep, felç durumlarına yol açabilmektedir.
 • Zehri yoğun olmasa bile alerjik bünyelerde tehlikeli olmaktadır.
 • Fobisi ve psikolojik rahatsızlığı olanlarda evde akrep görülme sonucu ciddi ve travmatik reaksiyonlar gözlemlenmektedir.
 • Yiyecekler üzerine bıraktıkları bakteriler sebebiyle gıda zehirlenmelerine sebep olur.

NOT: Akrep haşeresiyle mücadelede ilkel ve bilinçsiz yöntemler tehlikeli olabilmektedir. Bu sebeple Seyitnizam Zeytinburnu akrep ilaçlama servisiyle irtibata geçmeden müdahalede bulunmamanız gerekmektedir.

okul-yurt-ilaclama1

Okul İlaçlama

Veliler, gözleri gibi baktıkları çocuklarını 5-6 yaşından itibaren eğitim kurumlarına teslim eder; burada güvenli ve iyi bir eğitim almalarını sağlarlar. Bir eğitim kurumunda aranan ilk özellikler çocukların güvenliğinin ön planda tutulması, hijyenik bir ortam sunması ve iyi bir eğitim vermesidir. Ayrıca, öğretmenlerin çocuklarla ilgisi ve ders işleyişi de veli için son derece önemlidir. Ancak, en ince ayrıntıyı dahi düşünen veliler, hijyen söz konusu olduğunda okulun temiz ve düzenli oluşuyla ikna olurlar. Görünen yüzeyler temizlenir ancak, okul gibi ortamlarda görünmeyen çok ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğunuzu biliyor musunuz? Peki, çocukların gün içinde sık sık temas ettikleri alanlar, haşereler tarafından istila edildiğinde ve okul ilaçlama yapılmadığında çocuğunuzun dizanteriden zatürreye kadar çeşitli hastalıklara yakalanma tehdidi altında olduğunun farkında mısınız?

Okul İlaçlama

Okul ilaçlama uygulaması asla atlanmaması gereken son derece hassas ve ciddi bir iştir. Çünkü; bağışıklık sistemi düşük olan çocuklar için hijyenik olmayan ortamlar son derece tehlikelidir. Tek bir haşere bile, bütün bir sınıfı hasta etmeye yetecektir. Bu sebeple, veliler okula kayıt yaptırırken ve her eğitim öğretim döneminde okul yönetimiyle görüşmeli, okul ilaçlama belgesi talep etmelidir. Bunun yasal bir hak olduğunu ve okulların buna mecbur olduğunu bilmenizde yarar var.

Okul İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğitim kurumları ilaçlama uygulaması için atılacak adımlar son derece önemlidir. Bu adımların başında, ilaçlama firmasını doğru seçmek çok önemlidir. Merdiven altı kuruluşlara itimat etmemeli; Sağlık Bakanlığı onaylı, sertifikalı ve garantili böcek ilaçlama firmalarıyla anlaşılmalıdır. Okuldaki hiçbir alan atlanmamalı, özellikle tenha alanlar ve küçük sınıflarla ana sınıfı öğrencilerinin oyun ve ders alanlarına ekstra hassasiyet gösterilmelidir. Çünkü bu çocuklar yetişkinlere ve büyük çocuklara göre daha ciddi risk altındadır. İlaçlamadan sonra ilacın etki etmesi için temizlik yapılmadan bir süre beklemesi gerekir, bu sürenin sonunda detaylı bir temizlik yapılmalı ve aynı özen gösterilmelidir.

Okulda Böcek İlaçlama Neden Önemli?

Okullarda böcek ve diğer haşerelerin yaşaması için uygun ortam oluşturan çok sayıda alan vardır. Kazan dairesi ve bodrum gibi rutubetli ve karanlık alanlar, bahçe gibi doğal yaşam alanları ve çocukların çöpleri döktükleri kırıntılar; haşerelerin ihtiyacı olan her şeyi sunmaktadır. Bu nedenle okul ilaçlama yapılmadığı halde okuldaki haşere varlığının son bulması imkansıza yakındır. Okul ilaçlama uygulamaları ve okul ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

dukkan-ilaclama-1

Dükkan İlaçlama

İş yeri ilaçlama zorunluluğu pek çok iş yeri sahibi tarafından bilinmese de, bilinçli firma sahipleri bu konuda hızlı davranmakta ve iş yeri haşere ilaçlama konusunda öncü bir rol izlemektedir. Haşerelerin firmanın itibarını zedeleme riskini almak istemeyenlerin başvurduğu dükkan ilaçlama uygulaması; iş yeri ilaçlama yönetmeliğine uyduğu sürece ve doğru adımlar uygulandığı takdirde kesin sonuç vermektedir. İş yeri böcek ilaçlama uygulaması; konunun uzmanı olan iş yeri ilaçlama firmaları tarafından yapılırsa daha garanti sonuç verecektir. Ancak, iş yeri ilaçlama firmasının merdiven altı bir oluşum değil onaylı ve lisanslı bir kuruluş olmasına dikkat edilmelidir.

Dükkan İlaçlama

Dükkan ilaçlama denince akla ilk olarak iş yeri ilaçlama fiyatları gelmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ilaçlama firmasına ödenen miktarın karşılık bulup bulamayacağıdır. Sağlık bakanlığı tarafından onaylı, alanında uzman ilaçlama firmaları ile anlaşmanız halinde, bu fiyat karşılığını bulacak ve haşere sorununuz kökünden çözülmüş olacaktır. Bireysel olarak yapacağınız ilaçlama yöntemleri; market ve eczanelerde satılan ilaçlara daha çok para harcamanıza sebep olacaktır. Çünkü bu ilaçlar tek kullanımda etki etmemektedir. Ayrıca haşerenin bulunduğu alanlar iyi tespit edilmediği için bu ilaçlar evinizde bulunan haşerelerin yalnızca küçük bir kısmını öldürmeye yetecektir. Dolayısıyla tekrar tekrar ilaç edinmeniz gerekecek, bu da cebinize zarar verecektir. Ayrıca bu ilaçları sağlık için gerekli önlemleri almadan kullanırsanız, yalnızca cebinize değil sağlığınıza da zarar vermiş olursunuz. Ancak, iyi bir iş yeri ilaçlama servisiyle çalışmanız halinde; kutu ilaçlar vereceğinizden çok daha uygun bir iş yeri ilaçlama fiyatıyla haşere sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

İş Yeri İlaçlama Nasıl Olmalı?

Öncelikle, ilaçlama ekibi gelmeden önce ürün rafları, çalışma masaları, depo ve mutfak gibi arka planda kalan alanlar gözden geçirilmeli ve çatlak alanlar belirlenmelidir. Haşerenin içeri girmek üzere kullandığı alanların tespit edilmesi daha sonrası için önemlidir. Ayrıca ürünler kapalı kutulara koyularak kaldırılmalı, açıkta müşterinin ve iş yeri sahibinin birebir temas edeceği ürün bırakılmamalıdır. Gıda ürünleri ve mutfakta bulunan tabak, bardak gibi eşyalar da ortadan kaldırılmalıdır. Dükkan ilaçlama ekibi uygulamayı gerçekleştirdikten sonra mutlaka uzman ekibin talimatlarına uyulmalı ve gereken hassasiyet gösterilmelidir. İş yerine yeniden haşere girmemesi için ise çatlak ve oyuklar onarılmalı, çöpler bekletilmeden atılmalı ve yerler sıkça temizlenmelidir. Haşere ilaçlama hakkında detaylı bilgi için günün her saati bizi arayabilirsiniz.

guve

Güve Hangi Kokuyu Sevmez?

Yatak odası, mutfak, kiler gibi pek çok alanda karşımıza çıkan güve zararlısı; pek çok türe ayrılmaktadır. Elbise güvesi, halı güvesi, çingene güvesi, kuru meyve güvesi, tahıl güvesi gibi pek çok türe ayrılır. Güve türleri, kumaş, odun ve kürk gibi eşyalara zarar vermeleriyle tanınır. Şüphesiz ki, güve problemi yaşayan insanların aklına gelen ilk soru “Güve hangi kokuyu sevmez?” ya da “Güve hangi kokuya gelmez?” olacaktır. Güveler hakkında her şeyi bu makalede sizler için derledik.

Güve Hangi Kokuyu Sevmez?

Güveyle mücadelede doğal yöntemlerden yardım almak en akıllıca çözüm olacaktır. Çünkü, güvelerin en çok ziyaret

ettiği alanlar giysi ve erzak dolaplarıdır. Bu alanlarda kimyasal madde kullanmak insan sağlığı açısından son derece zararlıdır. Güve ile mücadelede ilk yapılması gereken şey, güvenin dadandığı bakliyatı atmak, uzun süreli bakliyat bulundurmamak ve gıdaları ağzı sıkıca kapalı vaziyette muhafaza etmektir. Elbise güveleri içinse elbiseleri poşetle saklamak akıllıca bir hareket olacaktır.

Güve Hangi Kokuya Gelmez?

 • Güve olduğunu düşündüğünüz alanlara defne yaprağı koyabilirsiniz.
 • Pek çok alanda imdadımıza yetişen limon, güveleri de caydırıcı özelliğe sahiptir. Küçük küçük doğradığınız ya da rendelediğiniz limon kabuklarını küçük keselere koyarak dolaplarınıza yerleştirin. Güveler bir daha dolabınıza uğramayacaktır.
 • Sinek kağıtlarının üzerine güveleri çekmek için bir miktar balık yağı sürün. Bunu dolaplarda uygun yerlere koyarak güveler için son derece cazibeli bir tuzak oluşturmuş olacaksınız.
 • Büyüklerimizin nesillerdir uyguladığı gibi naftalinden yardım alabilirsiniz.
 • Lavanta keseleriyle de kıyafetlerinizin ömrünü uzatmanız mümkün.
 • Halılarınızı güveden korumak için, rulo yapıp kaldırdığınız halıları gazete kağıdı ile sarabilirsiniz. Güveler gazete kağıdı kokusundan hiç hoşlanmaz. Halihazırda halı güvesi problemi yaşıyorsanız,  terebentine batırdığınız bezle halıları silmeyi deneyebilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizdeki güvelerden kurtulmak için ise bir poşete koyup buzluğa atmanız yeterli. Böylece güveler donarak kıyafetinizden ayrılmış olacak.
 • Giysi güveleri de tahıl güveleri de tarçın kokusundan hiç hoşlanmaz. Dolaplarınıza birkaç tane tarçın çubuğu atmayı düşünebilirsiniz. Denemeye değer.
 • Her derdin kurtarıcısı, ev hanımlarının Güzin ablası sirke! Sirkeli suyla dolapların içini silmek de güveleri caydırıcı bir özelliğe sahip.

“Güve hangi kokuyu sevmez?” sorusunu cevapladık. Bu adımların her birini uyguladığınız takdirde güveler değil dolaplarınızı, şehri dahi terk edecektir. Ancak bu yöntemler de çare olmadıysa profesyonel bir yardım almanızı öneririz. Alanında uzman bir ilaçlama firmasından yardım alarak güve ve haşere probleminizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.