Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Diyenlerdenseniz eğer yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı öneriyoruz. Çünkü Kalorifer böcekleri büyük, küçük ya da köy, kasaba fark etmeksizin her yerde olabilmektedir. İsimlerindeki kalorifer nitelemesine aldanmayın. Bu böcekler sobalı, şömineli her evde olabilmekte ve herkese zarar verebilmektedir.

Kalorifer böceği nasıl yok edilir ’in tarihine kısa bir göz atacak olursak, insanoğlu uzun yıllardır böceklerle mücadele etmektedir. Ancak geçmişte özellikle kırsal kesimde ciddi bir sorun oluşturan böcekler, sanayinin gelişmesiyle birlikte köyden kente göç eden insanların şehirleri kirletmesi, şehirlerde yeterli altyapının olmayışı gibi sebeplerden dolayı artık şehirler içinde büyük bir sorun teşkil eder hale gelmiştir. Özellikle günümüze gelecek olursak Türkiye için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi sanayileşmiş ve nüfusları milyonları aşmış şehirlerde alt yapı sorunları, rutubetli hava, binaların bitişik nizam yapılması, çarpık kentleşme gibi sebeplerden ötürü böcek sorunu yaşanmaktadır.

İstanbul’da kalorifer böceği ile mücadele edebilmek oldukça zordur. Çünkü şehirde böcek olarak en yoğun kalorifer böcekleri bulunmaktadır. Peki, gerçek anlamda bakacak olursak; kalorifer böceği nasıl yok edilir? İşte bu sorunun cevabı en net şekilde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmaktır.

İstanbul’da Kalorifer Böceği ile Mücadele

İstanbul’da Kalorifer Böceği ile Mücadele ederken evvela bu şehirde yaşayanlar için yapmaları gereken mutlaka profesyonel kalorifer böceği ilaçlama hizmeti yapan firmalarla irtibata geçmektir. Özellikle Büyük bir şehir olan İstanbul’da kalorifer böceği ile mücadele edebilmek için modern cihazlar kullanan, biyolog, kimyager ve ziraat mühendisi bulunduran aynı zamanda ilaçlama yapacak olan personelini bilinçlendiren kalorifer böceği ilaçlama firmaları bulunmaktadır.

Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? Diyenlerdenseniz şayet yukarıda da net bir şekilde ifade ettiğimiz gibi onlardan tamamen profesyonel ilaçlama hizmeti alarak kurtulabilirsiniz. Aksi mümkün değildir. Aslında temelde Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Sorusuna verdiğimiz cevapla Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? Sorusu için verdiğimiz cevap aynıdır. Her ikisinde de kesin çözüm profesyonel böcek ilaçlama şirketleriyle anlaşarak kalorifer böceği ilaçlama yaptırmaktır.

Kalorifer Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Kalorifer böceğinden kurtulmanın yolları satırlarca sayılacak kadar çok değildir. Açık ve anlaşılır olarak söylemek gerekirse böcek ilaçlama dışında yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Bitkisel bir takım çözümler vs. hiç biri işe yaramamaktadır. Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Sorusu için profesyonel yöntemlere ve kalorifer böceğinden kurtulmanın yollarını profesyonel anlamda inceleyecek olursak;

1-) Jel İlaçlama: Bu yöntemle yapılan böcek ilaçlama uygulaması sadece kalorifer böceği ilaçlama değil onun grubunda olan hamam böceği, karafatma, kakalak gibi aynı grubun böcekleri için de etkili olan bir yöntemdir. Özel hazırlanan ve jel kıvamına getirilen bu ilaç özel üretim tabancası yardımıyla kapı, pencere köşeleri, çekmece ve dolap içleri, böceklerin geçiş güzergâhları gibi alanlara sıkılarak yapılır.

2-) Kokusuz İlaçlama: Bu yöntem ise kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Diye soranların ve özellikle evlerinde koku olmadan en önemlisi evi terk etmeden yapılan bu uygulamaya oldukça sıcak baktıkları söylenebilir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir