Karıncalarla Mücadele Yolları

karincalarla-mucadele-yollari

Karıncalarla mücadele yolları özellikle ev hanımlarının en fazla merak ettiği konular arasında yerini almaktadır. Çünkü evlerin en sık misafirleri kuşkusuz ki karıncalardır. Ülkemiz pek çok ülkede olduğu gibi karıncalar bakımından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip ülkedir. Hemen her bahçede, yolda, kaldırımda hatta evlerde karınca görmek mümkündür. Fakat çalışkanlık sembolü olan bu küçük haşereleri öldürmek de toplumumuzda hem yanlış hem de günah olarak algılandığı için, karınca şikayetleri olanlar ne yazık ki onlarla bireysel mücadele vermektedirler. Halbuki sağlık açısından çevrenizde bulunmaması gereken karınca ile mücadele başlatmadığınız takdirde büyük bir ordu ile karşınıza çıkacaklarını göreceksiniz. Bunun olaya gerçekçi yaklaşmalı ve karınca ilaçlama konusunda uzmanlardan destek almalısınız.

Karıncaları Nasıl Önleyebilirim?

Karıncaları nasıl önleyebilirim?…Çağrı merkezlerimizi arayan pek çok kişi, karıncaların bütün evi veya bahçeyi sardığından yakınır. Hatta evdeki prizlerden, bilgisayarların içinden, yataklardan, dolaplardan ve en önemlisi mutfaktan çıkan bu karıncalarla ne yapacaklarını şaşırmışlar ve çaresiz kalmışlardır. Oradan buradan duydukları bazı yöntemlerle onlara karşı koymaya çalışmışlardır. Karıncalarla bireysel mücadele eden danışanlarımızın başarısızlıkla sonuçlandığı yöntemleri şöyledir:

  • Karıncaların yuvalarının yakınına limon kabukları koymak,
  • Gezindikleri yerlere aseton, limon suyu dökmek,
  • Yuvalarından çıkmalarını engellemek için yuvalarına sakız vs yapıştırmak,
  • Gezindikleri yerlere bebek pudrası dökmek gibi uygulamalarla karıncalara doğrudan zarar vermiş oluruz.

Oysa, karıncaların aktif olarak çıktıkları ayları takip edip karınca ilaçlama uygulamaları yaptığımızda onlara asla zarar vermemiş oluruz. Bu da bizi periyodik ilaçlama uygulaması yöntemine götüren bir noktadır. Çünkü kış aylarında yuvalarında olan karıncalar üzerine uyguladığımız ilaçlama işlemleri, onları asla etkilemez, öldürmez. İlaçlama kokusunu az da alan bu zeki haşereler, yaz için kendilerine hemen başka bir çıkış yolu ararlar. Böylelikle de bizim evimizden uzaklaşmış olurlar. Yani tek mücadele yolu, anlaşıldığı gibi periyodik ilaçlama uygulamalarına başvurmaktır.

Zeytinburnu Böcek İlaçlama Servisi

Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamız, tüm haşerelerde olduğu gibi karıncalar üzerinde de en modern ve akılcı uygulamaları kullanarak sizlere en garantili hizmetleri vermektedir. Haftanın her günü açık olan çağrı merkezlerimizi böcek ilaçlama konusunda bilgi almak için 24 saat arayabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir