Kulağakaçan Böceği Nedir ?

kulagakacan-bocegi

Kulağakaçan böceği nedir? Kulağakaçan böcekleri, ismi ile de oldukça farklı olan, evlerde sıklıkla karşılaştığımız bir böcek türüdür. Özellikle yeşil alanların yakınında olan bu haşereden bir an önce kurtulmak gereklidir.

Bu isimle anılmasının çok farklı sebepleri vardır. Bunlardan biri vücutlarının bitiminde yer alan kıskaca benzeyen makaslarıdır. Eskiden kulak delme aleti olarak bilinen bir alete benzetildiğinden bu isimle anılmış olduğu söylenmektedir. Bir başka nedeni ise hastane kayıtları altında bu haşerenin genellikle insanların kulağına kaçtığına dair bilgilerin bulunmasıdır. Özellikleri ile kendini diğer haşerelerden ayıran fakat en az onlar kadar zararlı olan kulağakaçan ile mücadele etmek için şirketimiz yetkililerince kulağakaçan ilaçlama uygulaması yaptırmanız şarttır.

Kulağakaçanın Özellikleri

Kulağakaçanın özelliklerini sıraladığımızda bu haşereyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınızdır. En bilinen özellikleri vücut şekillerinin oldukça farklı olmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi makas şeklinde olan ve vücutlarının bitiş kısmında olan kıskaçları ile tanınan bu haşerenin bir başka adı da makas böceğidir.

  • Dış yüzeyleri oldukça serttir. Ezmeye çalışıldığında genellikle ezilmezler.
  • Yaprakları delerek günlerini geçirirler, çürükçül de beslenirler ve yeşil alanlarda bol miktarda bulunurlar.
  • Renkleri genellikle siyah ve kahverengi tonlarındadır.
  • Hızlı hareket ederler ve refleksleri pek çok haşere türüne göre gelişkindir.

Kulağakaçanların sağlığını vermiş olduğu riski ortadan kaldırmak ve haşeresiz yaşamınıza devam etmek için iletişim numaralarımızdan her daim bizleri arayabilirsiniz. Sadece kulağakaçan değil Türkiye’de görülen tüm haşere ve kemirgenler ile mücadele eden firmamız her daim hizmetinizdedir.

Kulağakaçan Nerelerde Bulunur?

Kulağakaçan nerelerde bulunur? Kulağakaçanların bulundukları yerlerde belirli bir sınır yoktur. Onlar hayatın her yerinde karşımıza çıkabilirler. Fakat bu yerleri kategorize etmek gerekirse;

  • Genellikle bahçelerde, ormanlarda ve ağaçlarda,
  • Evlerde mutfaklarımızda,
  • Saksı çiçeklerinde,
  • Perde ve tüllerin üzerinde,
  • Yataklarımızda,
  • Pek çok yeme içme işletmesinde bulunurlar.

Kulağakaçan böceğinden kurtulmak için yapılması gerekenler elbette iyi bir böcek ilaçlama servisinden yardım almak olmalıdır. Kulağakaçan böceği ilaçlama işlemlerinde ve tüm böcek şikayetlerinizde yanınızda olan Zeytinburnu İlaçlama firmamıza her zaman ulaşabilirsiniz. Zeytinburnu’nda pek çok noktada en profesyonel yöntemlerle halkımızı haşerelerden kurtarmaktayız.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir