Pire İlaçlama İçin Gerekli Olan Malzemeler

pire-ilaclama-icin-gerekli-olan-malzemeler

Pire İlaçlama İçin Gerekli Olan Malzemelerden önce bu işlemin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatmak daha doğru olacaktır. Çünkü pire ilaçlama işleminin nasıl gerçekleştiğini anlatırken zaten bu esnada kullanılan malzemelerin neler olduğunu öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle pire ilaçlama yapılabilmesi için evinizde ya da size ait olan herhangi bir yerde pirelerin varlığından emin olmanız gerekmektedir. Evvela fark et.(keşfet) Sonra müdahale et. Sloganıyla hizmet veren bu firmalar pirelerle ilgili şu bilgileri paylaşmışlardır.

Pireler henüz erişkin değilken açık renkli ve çok küçük ebatlarda olduklarından ilk etapta onları fark etmeniz oldukça zor olacaktır. Zaman içinde hem renkleri koyulaşacak hem de ebatları büyüyecektir. O zaman onları fark edebilmek biraz daha mümkün olabilir. Ancak bu süre zarfında onlar çoktan korkunç bir nüfusa ulaşmış evinizi istila etmişlerdir. Artık pire ilaçlama kaçınılmaz olacaktır.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır diye merak edenler için hazırladığımız bu makalede profesyonelliğin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Talebiniz doğrultusunda evinize gelen ilaçlama ekibi detaylı bir keşif araştırmasıyla işe başlar. Keşifte neler yapılır? Keşif aşamasında evinizin her köşesi didik didik edilircesine detaylı bir şekilde aranır. Böceklerin hangi alanlarda yoğun olarak bulundukları, yuvalarını nereye yaptıklarını ve en önemlisi yumurtalarını nereye sakladıklarının tespiti yapılır. Yumurtalar bulunmadan ilaçlamanın yapılması kesinlikle doğru değildir. Aksi durumda ilaçlama hiçbir işe yaramayacaktır. Daha sonrasında keşif sırasında elde edilen tüm bulguların tartışıldığı çok detaylı bir toplantı yapılır. Toplantıda bu pire ilaçlama uygulamasının ne şekilde yapılacağı tartışılır. Gündemde hangi böcekler için hangi ilaçlama türünün kullanılacağı, ilacın miktarı ve cihazın cinsine karar verilir. Pire ilaçlama uygulamasında kullanılacak olan yöntem kokulu ilaçlama uygulaması olacaktır. Uygulama aşamasına geçen ilaçlama ekibi yeterli miktarda ilacı ortama boşalttıktan sonra size ilaçlama sonrasında yapacaklarınızı anlatacaktır.

Kokulu İlaçlamanın Etkileri

Pire ilaçlama uygulamasında kokulu yöntem kullanıldığında ortamdaki tüm böcekler ilacın ham maddesinde bulunan aşırı ağır kokudan nefessiz kalacaktır. Nefessiz kalan böcekler kısa süre içinde boğularak ölecektir. Bu yüzden ilaçlama yapılan ortamın en az 4-6 saat aralığında kapalı kalması gerekir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir