Pire İlaçlama İşleminde Aşamalar Nelerdir?

pire-ilaclama-isleminde-asamalar-nelerdir

Pire İlaçlama İşleminde Aşamalar Nelerdir? Diye merak edenlerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Firmamızın çağrı merkezine bu türden çok soru gelmektedir. Özellikle Pire ilaçlama konusunda insanların merak ettiği çok sayıda detay bulunmaktadır. Çünkü herkesin malumu olan pire ilaçlama konusu özellikle profesyonellik gerektiren bir durumdur. Mutlaka pire ilaçlama konusunda uzmanlığa sahip bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekecektir. Dolayısıyla pire ilaçlamaya ilişkin aşamalarında zaten profesyonel böcek ilaçlama ekibi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan ve çıktıkları yerde çok hızlı bir şekilde çoğalan pirelere ilişkin aşamaların yer aldığı konuyu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Pire İlaçlamada İlk Aşama: Keşif

Pire ilaçlama konusunun ilk aşaması olan keşif aşamasında yapılacak işlemler sırasıyla şöyledir:

  • Pire ilaçlama için gelen ekip evinizin ya da ofisinizin her yerini didik didik inceler.
  • Pirelerin ve rastlanırsa başka böceklerin de tespitini yapar.
  • Pire ve diğer böceklerin yuvalandıkları yerleri not alır.
  • Pire ve diğer böceklerin yumurta ve larvalarının tespitini yaparlar.

NOT: Böcek ilaçlama ekibi pirelerin veya diğer böceklerin yumurtalarının yerini mutlaka doğru tespit etmelidir. Çünkü eğer yumurtalar pire ilaçlama esnasında yok edilmez ise çok kısa bir süre sonra yumurtalardan çıkan pireler hızlıca üreyecekler ve pire ilaçlama yapılmadan önceki hallerini yeniden alacaklardır. Pire ilaçlamada kilit noktası tam da burasıdır.

Pire İlaçlamada Karar Anı

Pire ilaçlamada karar anı ile kast etmek istediğimiz ikinci aşama olan karar toplantısının yapıldığı andır. Karar toplantısında, keşif araştırmasında çıkan sonuçlar masaya yatırılır ve uygulamada nelerin nasıl yapılacağı belirlenir. Yani hangi böceklerin olduğu, nerelerde bulundukları, ne yoğunlukta oldukları belirlenir. Hangi ilacın kullanılması gerektiği uzmanlarca kararlaştırılır. Ve bu ilacın hangi cihazla uygulanacağı için ortak karara varılır.

Pire İlaçlamada Kurtuluş İçin Son Adım: Uygulama

Pire ilaçlama işleminde karar toplantısında çıkan kararların teorikten pratiğe dökülme zamanı gelmiştir. Bu aşamaya ise uygulama aşaması adı verilmektedir. Burada pire ilaçlama için personel gerekli kıyafetleri giyerek uygun cihazla böcek ilaçlama işlemini gerçekleştirir. Tespit edilen kritik yerlere daha özenli bir böcek ilaçlama uygulanır. Böcek ilaçlama sonrasında ev ahalisi bilgilendirilir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir