Pire İlaçlama

pire-ilaclama

İnsan sağlığına zarar veren ve parazitlerden biri de pirelerdir. Firmamız tarafından gerçekleştirilen pire ilaçlama işlemleri insanların ve evcil hayvanların sağlığını korumak için gerçekleştirilmektedir. Bu parazitler, insanlar üzerinde bulunabildikleri gibi evcil hayvanlar üzerinde de bulunabilirler. Üzerinde bulundukları canlıların sağlığını tehlikeye atmaktadırlar.

Üzerinde bulundukları canlılarının ismi ile anılan parazitlerin birçok türü bulunmaktadır.

Pire Türleri

Kedi piresi

Adından da anlaşılacağı gibi kediler üzerinde bulunan bir türdür. Çok düşük hava sıcaklıklarında bile yaşayabilen bir türdür. Bu yüzden, bireysel olarak gerçekleştirilen uygulamalarla kontrol altına alınamaz. Profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından yapılan uygulamalarla kontrol altına alınabilinir.

Pamuk Piresi

Giysilerin üzerinde yer edilen bir türdür. Pamuk, yün ve tüyden oluşan giysiler üzerinde bulunabilirler. Bu yüzden kıyafetler aracılığı ile insanlara geçiş sağlayabilirler. Kontrol altına alınması için Sağlık Bakanlığı onaylı pire ilacı kullanılmalıdır. Bu ilaçları profesyonel olarak pire ilaçlama hizmeti veren firmamızdan temin edebilirsiniz.

Köpek Piresi

En büyük parazit türüdür. Kan emerek beslendiği içi köpekler üzerinde huzursuzluk yaratmaktadır. Bu yüzden en kısa sürede kontrol altına alınmalıdır. 7/24 hizmet veren şirketimizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

İnsan Piresi

İnsan derisi üzerinde bulunan bir türdür. İnsan üzerinde kaşıntı ve kızarıklığa neden olmaktadırlar. Özellikle, geceleri oluşan kaşıntılar, insanlar üzerinde huzursuzluğa ve uykusuzluğa neden olup yaşam kalitesinde de düşük enerjiye yol açar ve bünyeyi zayıflatır.

Pirenin Zararları

Bu parazitlerin, canlılara verdiği birçok zarar bulunmaktadır. Pirenin en büyük zararı, kan emerek hastalık bulaştırmasıdır. Kan emerek beslenen bir parazit türüdür. Canlılar arası hastalık geçişini sağlayanlar, zararlı canlılar bunlardır.

Bulaştırdıkları Hastalıklar

 • Verem

  pire-ilaclama

  pire-ilaclama

 • Dizanteri
 • Tifüs
 • Sarıhumma

Bu parazitler, aynı zamanda birçok paraziter hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Pire ile Mücadele Nasıl Edilir?

Pire ile mücadele etmek için uzman firmalardan yardım almanız gerekmektedir. Pire ilaçlaması, yalnızca bilinçli kişilerle gerçekleştirilir. Uzun yıllardır pire ile mücadele eden şirketimizden, yardım alabilirsiniz. Şirketimiz, uzman elemanlarla işlemlerini yapmaktadır. Elemanlarımız, pire ilaçlamasını nasıl yapacağını bilmektedir. Bunun için özel eğitim almış kişilerle, uygulamalar yapılmaktadır.

Müşterilerini memnuniyetini sağlayacak düzeyde, uygun fiyatlarla işlem yapan firmamıza, pirelerden kurtulmak için 7/24 başvurabilirsiniz.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire ilaçlama fiyatları şirketimizde oldukça ekonomiktir. İlaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin olarak rol oynayan faktörler bulunmaktadır. İlaçlama fiyatları için baz alınan durumlar bulunmaktadır. Kısaca bu durumlar üzerinde duracak olursak;

 • Pire ilaçlama fiyatlarının belirlenmesi için açık ya da kapalı alanların metrekaresinin bilinmesi gerekmektedir. Metrekarelerin bilinmesi ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde ilk koşul olarak öne sunulabilir.
 • İlaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin olarak rol oynayan bir diğer ikinci etken ise, haşerelerin yoğunluğudur. Aynı zamanda olası haşerelerde işin içine katılabilmektedir. Çünkü bu alanlarda sadece pire değil, başka haşerelerde olabilmektedir. Böyle bir durumda birden fazla haşere için çalışma söz konusu olacağı için fiyatlarda değişiklik olacaktır.
 • İlaçlama fiyatlarının belirlenmesine rol oynayan son aşama ise, açık ve kapalı mekanlarda metrekare ve haşere yoğunluğuna bağlı olarak toplam tüketilecek ilaç miktarıdır.

Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda ilaçlama fiyatlarının adil olarak hesaplanması gerektiği kanısına varabiliriz. İlaçlama yaptırmak için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir