Pire İlaçlamanın İncelikleri

pire-ilaclamanin-incelikleri

Pire İlaçlamanın İncelikleri için detaylı bir açıklama yapacak olursak; pire ilaçlama işlemi yapılan her türlü haşere ilaçlama işlemin arasında şüphesiz en zor olanıdır. Bunu uzman haşere ilaçlama personeli sıkça dile getirmektedir. Hem gözle görülemeyecek kadar küçük olan hem de zıplayarak hareket ettikleri için uçan haşereler kadar ilaçlanması zor olan pireler sayısız virüs ve kötü bakterinin taşıyıcısı konumundadırlar. Çok net bir dille ifade edebiliriz ki pireler en tehlikeli haşerelerin başında gelmektedir. Oldukça rahat hareket eden ve neredeyse her yere her alana girip saklanabilen bu canlılar fark edildiklerinde mutlaka ilaçlanmalıdırlar. Zira pire ilaçlama işlemi mutlaka işi çok iyi bilen profesyonellerce yapılmalıdır. Diğer bütün haşere ilaçlama işlemlerinden zor olduğunu yukarıda da ifade ettik.

Pire İlaçlamanın Aşamaları

Pire İlaçlamanın Aşamaları ise diğer haşere ilaçlama uygulamalarındakiyle örtüşmektedir. Tıpkı onlarda olduğu gibi ilk yapılacak şey pire ilaçlama için gelen uzman ekibin detaylı bir keşif aşaması gerçekleştirmesi olacaktır. Keşif aşamasında ekip pire ilaçlama yapacağı ortamda pirelerin nerelerde yuvalandıkları, yuvalanma ihtimallerinin olduğu yerleri, ilaçlama esnasında kaçmaları muhtemel yerleri ve en önemlisi yumurtalarını nereye bıraktıklarının tespiti için detaylı bir inceleme yapar. Bu inceleme sırasında alınan notlar tartışılmak üzere pire ilaçlama işleminin ikinci aşaması olan karar aşamasına geçilir. Bu aşamada elde edilen bulgular üzerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği etraflıca tartışılır. Kullanılacak olan haşere ilaçlama yöntemi kararlaştırılır. Ve burada kullanılacak olan ilaç ve cihazın cinsine karar verilir. Ve son aşama uygulama. Bu aşamada pire ilaçlama işlemini gerçekleştirecek olan uzman ekip kararlaştırıldığı şekilde ilaçlama işlemini gerçekleştirir. Gerekli yerlere belirlenen miktarda ilaç sıkılır.

Pire İlaçlamada Kesin Çözüm Buharlı İlaçlama

Pire ilaçlamada en etkili yöntemlerden biri olan kokulu ilaçlama kullanılmaktadır. Kokulu ilaçlamadaki ağır ve keskin koku pire ya da varsa başka haşerelerin nefessiz kalarak boğulmalarına ve bu şekilde de yok edilmelerine sebep olacaktır. Ancak çoğu zaman pireler o kadar çok sayıda olabiliyorlar ki kokulu ilaçlamanın bile yetersiz kaldığı durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumda devreye maddi külfeti biraz yüksek ancak yüzde 100 kesin çözüm sağlayan buharlı ilaçlama yöntemi girmektedir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir