Pireyi Deve Yapmayın!

pireyi-deve-yapmayin

Pireyi deve yapmamak için yapacağınız tek bir şey var! O da mutlaka pire ilaçlama yaptırmak. Farkındaysanız yapmak demedim. Yaptırmak dedim. Çünkü pire ilaçlama konusu oldukça hassas bir konudur. Ve oldukça büyük bir ciddiyet gerektirir. Ve pire ilaçlama işleminin mutlaka konusunda uzman olan kişi ya da kişilerce yapılması gerekmektedir. Genel olarak ilaçlama işi insan sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden pire ilaçlama konusunda gerekli yetkinlik belgelerine sahip olan firmalardan destek alınarak pire ilaçlama yaptırmalısınız. Pire ilaçlama işlemleriyle ilgili detaylara geçmeden evvel bu işlemin oldukça zor bir ilaçlama olduğunu belirtmek istiyoruz. Bir kere yaşam alanınıza geldiyseler onlardan kurtulmak için hem profesyonel hem de bireysel olarak başarılı mücadele yürütmeniz gerekmektedir.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için şunu söyleyebiliriz: “Onlardan tamamen kurtulmak için mutlaka pire ilaçlama yaptırmalısınız” Oldukça dayanıklı haşereler olan pireler, kesinlikle bireysel olarak bitkisel ya da oradan buradan duyulan ilkel yöntemlerle yapılmaz. Bu konuda mutlaka surette ilaçlama firması desteği şarttır. Sağlık açısından büyük tehlike arz eden pireler çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Bu yüzden onları fark etmeniz uzun zaman alabilir. Fakat fark ettiğinizde de artık işi işten geçmiştir. Ve tamamen evinizde yuvalanmış bir haldedirler. Küçük olmalarına rağmen boylarından çok daha büyük virüs, bakteri ve mikropları üzerlerinde taşıyabilirler. Ve insanların kanını emerek beslenen bu canlılar, bu esnada bu mikropları bulaştırabilirler.

Pire İlaçlamada İzlenen Yol

Pire ilaçlama konusunda izlenen yola bakacak olursak; Bu uzun bir süreci kapsamaktadır. Siz evinizde pirelerin varlığından şüphelendiğiniz andan itibaren bu süreç başlamaktadır. Hızlı davranıp pire ilaçlama konusunda hizmet veren bir firmadan yardım talep edebilirsiniz. Bu sürecin ikinci ayağını oluşturmaktadır. Firma yetkilileri evinizde inceleme yapması için profesyonel bir ekip gönderecektir. Gelen ekibin ilk olarak gerçekleştirmesi gereken işlem pirelere dair bilgi toplamaktır. Şimdi tek tek bu aşmalardan bahsedelim.

Pire İlaçlama İşleminde Keşif Aşaması

Keşif aşamasında pire ilaçlama için gelen ekip öncelikle pirelerin nerelerde yuvalandıklarının araştırmasını yapar. Daha sonra pirelerin yumurtalarının nerede bulunduğunun tespitini yapar ki burası oldukça önemli bir konudur. Çünkü pire ilaçlama yapılacağı zaman eğer ki pirelerin yumurtası imha edilmezse çok hızlı bir üreme yapısına sahip olan pireler,  kısa bir süre içinde yeniden eski sayılarına ulaşarak, pire ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz güne dönebilirsiniz.

Pire İlaçlamada Karar Aşaması

Pire ilaçlama konusunda bu aşamada ekip tarafından bir toplantı tertip edilir. Bu toplantıda keşif aşamasında yapılanlar masaya yatırılır. Not edilen bulgular tek tek tartışılır. Hangi böceklerin tespit edildiği belirtilir. Pireler dışında olan böceklere hangi ilacın ve yöntemin uygulanacağı belirlenir. Pirelerin yumurtaları konusunda özellikle titiz davranılır. Pirelerin nerelerde yuvalandıkları, ne yoğunlukta oldukları ve nerelerde çok sayıda bulundukları bulgular ışığında detaylıca incelenir. Ve hangi ilacın ne oranda kullanılacağı ve hangi cihazın kullanılması gerektiğinin kararına varılır.

Pire İlaçlamada Uygulama Aşaması

Pire İlaçlamada Uygulama Aşaması profesyonel pire ilaçlama ekibi tarafından gerekli yerlere gerekli miktarda ilaçlama yapılması işlemidir. Burada personel, kendi güvenliğini sağlayacak olan gerekli giysi ve eldiven, maske vb. aksesuarları giyerek işe başlayacaktır. Sonrasında ilaç cihazın haznesine doldurulur. Ve sonrasında ilaçlama başlar. İlaçlama personeli başarılı bir şekilde operasyonu gerçekleştirir.

Pire İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

Pire İlaçlamada Kullanılan Yöntemler iki tanedir. Tabi bunların içinde bitkisel ve bireysel olan ilkel ilaçlama yöntemleri yoktur. Bahsettiğimiz bu iki yöntemde tamamen profesyonel anlamda yapılan türden bir ilaçlamadan bahsedilmektedir. Yazıda sıkça dile getirdiğimiz pire ilaçlama işleminin büyük bir ciddiyet barındırması gerektiğini bir kez daha yineliyor ve detaylara geçiyoruz.

Pire İlaçlamada Kokulu İlaçlama Yöntemi

Pire İlaçlamada Kokulu İlaçlama Yöntemi en çok tercih edilen pire ilaçlama yöntemidir. Çünkü pireler oldukça dayanıklı canlılardır. Bu yüzden mutlaka en etkili ilaçlama yöntemlerinden biri olan kokulu ilaçlama kullanılır. Kokulu ilaçlama ULV cihazı yardımıyla yapılmaktadır. Her ne kadar pireler uçan haşere grubuna girmeseler de zıplayarak hareket ettikleri için bir uçan haşereymiş gibi ilaçlanmalıdır. ULV cihazından püskürtülen kokusu ağır olan ilaçtan etkilenecek olan pireler nefes alamayarak boğulacak ve imha edilmiş olacaklardır. Ancak kokulu ilaçlamanın etkili olabilmesi için evi boşaltmanız ve en az 4- 6 saat arasında kapalı tutmanız gerekmektedir. Pire ilaçlamanın daha etkili olabilmesi için kapalı kalma süresinin 24 saati bulması çok daha doğru olacaktır. İlaçlama sonrası evi en 4-5 saat havalandırmak ve açıkta bırakılan yiyecek, içecek türü şeyleri atmak gerekmektedir. Ve tabi ilaçlama sonrası ciddi bir temizlik yapılmalıdır.

Pire İlaçlamada Buharlı İlaçlama Yöntemi

Pire İlaçlamada Buharlı İlaçlama Yöntemi diğer pire ilaçlama yöntemine göre biraz daha maliyetlidir. Her zaman tercih edilmemektedir. Ancak tercih edildiği durumlarda ise %100 kalıcı çözüm sağlamaktadır. Pireler bu yönteme kesinlikle dayanamayacak ve tamamen yok edilmiş olacaklardır. Çoğu zaman kokulu ilaçlamanın yetersiz olduğu durumlarda kullanılan buharlı ilaçlama yöntemi herhangi bir ortamdaki çok yoğun sayıdaki pireler için bile kaliteli bir pire ilaçlama sağlayabilir. Pirelerle yaşamak sizin kâbusunuz olmasın. Zeytinburnu başta olmak üzere bütün İstanbul genelinde, Kocaeli ve İzmir şehirleri de dahi olmak üzere bunların tamamında en uygun fiyata pire ilaçlama, böcek ilaçlama, haşere ilaçlama ve fare ilaçlama hizmetlerimiz bulunmaktadır. Bir telefon kadar uzağınızdayız. Firmamızın 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir