Sivrisinek İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

sivrisinek-ilaclama-nasil-yapilmalidir

Sivrisinek İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır? Sivrisinek ilaçlama işlemi bugün 7’den 77’ye hemen herkesin eczane ve marketlerden aldığı sprey ilaçla ile yaptığı bir uygulamadır. Ayrıca şehirlerimizde pek çok yerel ilçe belediyesi cadde ve sokak aralarında bu ilaçlama işlemlerini yapmaktadır. Ancak ne sivrisinekler ne de sivrisinek ilaçlama işlemi bu denli basite indirgenemeyecek bir konudur. Her türlü virüs ve bakterinin taşıyıcısı konumunda olan bu uçan haşereler bu şekilde ilaçlandığında bundan en ufak bir şekilde etkilenmezler. Çünkü uçan haşere grubunda yer alan sivrisinekler ilaç kokusunu aldıkları andan itibaren çok hızlı bir şekilde bulundukları yerden uzaklaşacaklardır. Ve bu durumda yapılan sivrisinek ilaçlama hiçbir işe yaramayacaktır. Yaramadığı gibi etrafa da çok fazla zararı olmaktadır.

Sivrisineklerin Zararları Ve Özellikleri

Sivrisinekler kan emerek beslenen bir canlı türüdür. En fazla yaz aylarında ortaya çıkar ve insanları ciddi anlamda rahatsız ederler. Birbirinden ilginç özelliklere sahip olan sivrisineklerin bu özelliklerinden bazılarını sizinle paylaşıyoruz:

  • Sivrisinekler yılda defalarca kez üreyebilirler.
  • Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakma durumları söz konusu olmaktadır.
  • En sık göründükleri mevsim yaz aylarıdır.
  • Özellikle dişi sivrisinekler beslenmelerini ve üremelerini devamlı hale getirebilmeleri için insanlardan kan emmek zorundadır.
  • Yaşam alanları arasında lağım suları, bataklık, çamurluk gibi alanlar vardır.
  • Sivrisinekler ağız kısımlarında bulunan hortumları sayesinde kan emerler.
  • Deri içerisine soktukları hortumlarının ucunda bulunan bir madde uyuşturucu bir etki yaptığı için sivrisinek sokması ilk etapta insanlar tarafından fark edilmez.

Sivrisinek İlaçlamada Tek Çözüm Kokulu İlaçlama

Sivrisinek ilaçlama işlemi profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilmelidir. Çünkü konusunda uzman ekip sivrisineklerin ilaçlama esnasında nasıl davranacağı konusunda derinlemesine bilgi sahibidir. Bu sayede sivrisinek ilaçlama işlemine ona göre başlayacak ve ona göre bitirecektir. Kokulu ilaçlamanın ağır dumanı ve keskin kokusu sayesinde sivrisinekler daha o an ilaçtan etkilenerek yok edileceklerdir. Profesyonel ilaçlama sonrası sivrisinekler bir daha o alana uğramamaktadırlar. Uzun süreli bir etkiye sahip olan ilaç sayesinde sivrisineklerden tamamen kurtulmak mümkündür. Firmamızın çağrı merkezini 7/24 arayarak sivrisinek ilaçlama konusundaki talebinizi bildirmeni yeterlidir. Gerisini ilaçlama ekibimiz halledecektir.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir