Tatarcık Sineği Nedir ?

tatarcık-ilaclama

Tatarcık sineği nedir? Tatarcık sinekleri ülkemizde sayı bakımından oldukça fazla olmasına rağmen tür bakımından bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardır. Oldukça tehlikeli olan bu haşere hemen herkes tarafından bilinen “şark çıbanı” hastalığına yol açmaktadır. Normal sinek ısırığından çok daha tehlikeli ve iyileşmesi oldukça zor olan bu hastalık mutlaka bir hekim tarafından tedavi edilmelidir. Çünkü sinek ısırığından ziyade daha çok böcek ısırıkları şeklindedir ve derhal tedavi edilmelidir.

Tatarcık sineği ile mücadele etmek için bundan 20 yıl önce çalışmalarına başlayan firmamızdan destek alabilir,  yaşam alanınızda huzuru yeniden sağlayabilirsiniz.

Tatarcık Sineklerinin Özellikleri Nelerdir?

Tatarcık sineklerinin özellikleri nelerdir? Sorusunun yanıtı nasıl bir haşere ile karşı karşıya olduğunuzu anlamada sizlere yardımcı olacaktır. Tatarcık sineği ilaçlama metodu ile kontrol altına aldığımız bu haşereler;

  • Sivrisinek görünümünde olsa da onlardan bazı özellikleriyle ayrılmaktadırlar.
  • Özellikle bu haşereyi tanımanın ilk yolu tüm vücudunun parlak ve kalın tüylerle kaplı olmasıdır.
  • Ayrıca bacakları da diğer sineklere göre oldukça uzundur.
  • Bu sinek genellikle pirelerin uçuş şekline benzemektedir. Onlardan farklı olarak uçabilmektedirler.
  • Bu haşere bazen de tatarcık böceği olarak da adlandırılmaktadır.

Tatarcıkların sahip olduğu özelliklere göre böcek ilaçlama metotları geliştiren firmamız Sağlık Bakanlığından onaylı böcek ilaçları kullanmaktadır. Bizleri 7/24 arayabilirsiniz.

Tatarcık Sineğinden Kurtulma Yolları

Tatarcık sineklerinden kurtulmak için tek başınıza yapacağınız müdahaleler yetersiz kalacaktır. Çünkü tatarcık sinekleri geceleri aktif olarak çalışırlar. Gündüzleri ise bahçelerde gizlenerek yumurtlarlar. Eğer evinizde bu haşereden olduğunu düşünüyorsanız onu yok etmeden asla uyumamalısınız.

  • Bahçelerde ve yeşil alanlarda gündüzleri gizlenip yumurtladığı için bu haşereyle ilaçlama işlemleri yaparak mücadele edebilirsiniz.
  • Özellikle periyodik böcek ilaçlama uygulamaları bahçelerde yapıldığı zaman sadece tatarcık sineklerinden değil, şikayet ettiğiniz tüm haşerelerden de rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Zeytinburnu Böcek İlaçlama firması olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerin hepsi alanında en garantili ve en kaliteli yöntemlerden oluşmaktadır. Firmamız haftanın her günü ve her saatinde hizmetinize açık olabildiği gibi, müşteri temsilcilerimiz ilaçlamalar ile ilgili her sorunuza da yanıt vermektedir. Bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir